Godzina i po wszystkim

1-0 Serwin 8, 2-0 A. Jurek 12, 2-1 Śleziak 44, 3-1 K. Koczur 55, 4-1 Koziołek 62.

Stanisławianka - Nadwiślanin Gromiec 4-1 (2-1)

Sędziował: Piotr Nosal z Oświęcimia. Żółte kartki: Daniel, Koczur - Malik. Widzów: 150.

Stanisławianka: G. Barcik - J. Kozik, T. Barcik, Ł. Jurek - Koczur, Serwin (65 Rupa), R. Kozik, Daniel, Łężniak - A. Jurek (70 Korzeniowski), Koziołek

Nadwiślanin: Księżarczyk - Zajas, Szyjka, Rundzia, Kania (65 Galus), Malik, B. Chylaszek, Kurek, Adamczyk, Ł. Pactwa, Śleziak (65 Lubański)

Dawno kibice w Stanisławiu nie widzieli swojego zespołu w takiej dyspozycji. Od pierwszych minut gospodarze nadawali ton grze i co ważne dla nich potwierdzili to szybko golami.
   Prowadzenie zdobył dla nich w 8 min Serwin po rzucie rożnym. Zanim goście zdołali uporządkować szyki, Stanisławianka poszła za ciosem i w 12 min było już 2-0. Tym razem na listę strzelców wpisał się A. Jurek. W tej części zespół Janusza Daniela miał jeszcze dwie okazje. Jednej nie wykorzystał sam grający trener Stanisławianki, przegrywając pojedynek z Księżarczykiem. W sytuacji sam na sam był również Koziołek, ale z podobnym skutkiem.
   Tymczasem tuż przed zejściem do szatni na przerwę, goście wyprowadzili szybką kontrę, Śleziak uciekł obrońcom, którzy próbowali jeszcze założyć pułapkę ofsajdową i posłał piłkę obok wybiegającego mu naprzeciw z bramki Grzegorza Barcika.
   Wydawało się, że w II połowie wszystko będzie jeszcze możliwe, ale po godzinie gry mecz był rozstrzygnięty. Najpierw Księżarczyka pokonał Koczur, a w 62 min wynik ustalił Koziołek.
   Wygrana Stanisławianki mogła wypaść jeszcze okazalej, gdyby A. Jurek i Koziołek, którzy również mieli dobre sytuacje, byli bardziej precyzyjni.
(BK)

Zdaniem trenera

Janusz Daniel (Stanisławianka)

- Nie narzekam, bo nie miało to już znaczenia. Cieszy mnie przede wszystkim zwycięstwo, które było nam bardzo potrzebne. To był nasz najlepszy mecz w tej rundzie, a chyba nawet w całych dotychczasowych rozgrywkach.