Gol Nigeryjczyka

GW
Hokeiści New York Islanders w ostatnich siedmiu spotkaniach ponieśli 5 porażek i dwukrotnie zremisowali. W poniedziałek drużyna Mariusza Czerkawskiego nie przerwała tej fatalnej serii i przegrała 1-2 w Buffalo. Obydwa gole dla "Szabel" zdobył Słowak - Miroslav Satan, który w tym sezonie utrzymuje się w znakomitej formie; na listę strzelców wpisał się już 30 razy. Mariusz Czerkawski na bramkę Dwayne Rolsona (Dominik Hasek nadal pauzuje z powodu kontuzji) oddał 3 celne strzały.

W hokejowej lidze NHL

Znacznie lepiej od "Wyspiarzy" radzi sobie zespół Krzysztofa Oliwy - New Jersey Devils. "Diabły" pokonały 2-1 Vancouver Canucks. Oliwa nie oddał żadnego celnego strzału, a na ławce kar spędził 4 minuty.
Walczący o awans do play off hokeiści New York Rangers zremisowali 1-1 z Washington Capitals. Nowojorczycy prowadzenie objęli po strzale Rumuna Ndura. Był to pierwszy gol tego pochodzącego z Nigerii zawodnika - we wcześniejszych 27 spotkaniach miał on swoim koncie tylko 2 asysty. Po strzeleniu gola Ndur z radości omal nie staranował sędziego liniowego.
Poniedziałek w NHL: Buffalo Sabres - New York Islanders 2-1 (Satan 8 PP i 48 SH - Smolinski 49 PP), Vancouver Canucks - New Jersey Devils 1-2 (Mogilny 59 PP - McKay 23, Elias 53 PP), Los Angeles Kings - Ottawa Senators 4-0 (Blake 35 PP, Boucher 38, Audette 45, Murray 46), Phoenix Coyotes - Carolina Hurricanes 5-5 (Roenick 1, Tkachuk 2, Corkum 20, Quint 35 PP, Carney 49 SH - Francis 11 i 50 PP, Sheppard 40, O`Meill 56, Gelinas 59), New York Rangers - Washington Capitals 1-1 (Ndur 15 - Ciccone 52).