Gomólski do ostatniego biegu walczył o podium

Piotr Pietras
Finał MIMP na żużlu. Szymon Woźniak z Polonii Bydgoszcz został zwycięzcą 48. finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, który rozegrany został w Gorzowie.

Zwycięzca finału Szymon Woźniak popisywał się bardzo dobrymi startami, co przy twardej nawierzchni, utrudniającej wyprzedzanie na dystansie, było bardzo ważnym elementem. Zawodnik Polonii jedyny punkt stracił dopiero w ostatniej serii startów, przegrywając z Pawłem Przedpełskim z Unibaksu.

Jedyny zawodnik "Jaskółek", który wystąpił w finale, Kacper Gomólski przegrał rywalizację ze wszystkimi medalistami. Najbardziej emocjonujący był 20. bieg, przed którym tarnowianin miał jeszcze szansę na brąz, musiał jednak wygrać z Bartoszem Zmarzlikiem. Podczas wyścigu prowadzenie zmieniało się trzykrotnie, ostatecznie pierwszy na mecie zameldował się jednak gorzowianin. a