Górą kobiety

PAN
SIATKÓWKA. Małopolskie zespoły rozpoczęły rywalizację w barażach o awans do II ligi. Zdecydowanie lepiej spisały się w ten weekend kobiety.

Jedynka Tarnów grała w Łodzi i pokonała tamtejszy ŁKS 3-1 oraz MOSiR Jasło 3-0, awansując z 1. miejsca do turnieju finałowego. Atut własnego parkietu ułatwił zadanie MKS MOS Wieliczka, który pokonał UKS Wola Warszawa, MMKS Łęczyca i LO Łańcut po 3-0 i będzie organizatorem turnieju finałowego. W nim najlepsza drużyna uzyska bezpośrednio promocję, druga walczyć będzie z przedostatnią ekipą II ligi w dwumeczu barażowym.

W gronie panów wicemistrz Małopolski Kłos Olkusz zajął ostatnie miejsce podczas turnieju w Łęczycy, ulegając po 2-3 MMKS Łęczyca i Fartowi II Kielce oraz 1-3 AZS UR Rzeszów. Najlepsza drużyna wojewódzkiej III ligi MOSiR Bochnia zagra dopiero za tydzień w Rzeszowie z miejscowym AKS, Dziekanem Milicz oraz LUKS Dobroń.

- Turniej został przełożony, gdyż w miniony weekend nasz zespół brał udział w finałach mistrzostw Polski juniorów - powiedział trener organizującego zawody AKS Rzeszów, Artur Łoza.