Górą Kuszczak i... Parzyszek

FIL
INNE LIGI. Bramkarz grającego w Championship Brighton Tomasz Kuszczak po raz drugi z rzędu został wybrany przez kibiców swego klubu zawodnikiem miesiąca.

Polak, który w czterech listopadowych meczach puścił tylko dwa gole, został też nominowany przez SkySports do grona trzech najlepszych graczy zaplecza Premier League. W sobotnim meczu z Middlesbrough nie grał z powodu kontuzji. Tomasz Cywka (Barnsley) rozegrał całe spotkanie, Marcin Wasilewski (Leicester) wszedł na boisko w 70 minucie, Radosław Majewski (Nottingham) był rezerwowym, Dariusz Dudka (Birmingham) nie znalazł się w kadrze meczowej.

Filip Kurto (Roda Kerkrade) puścił 4 gole w wyjazdowym meczu holenderskiej ekstraklasy z Nijmegen (3:4), ale nie popełnił błędu przy żadnym z nich. Mateusz Klich (PEC Zwolle) zagrał 68 minut w meczu u siebie z Heerenveen (1:2). Już 16. gola w holenderskiej Jupiler League zdobył Piotr Parzyszek. Jego De Graafschap przegrał na własnym boisku z Den Bosch 3:5. Polak dostał czerwoną kartkę za faul w doliczonym czasie gry.