Góral z Ludźmierza na Podhalu podbija świat fitnessu...

Góral z Ludźmierza na Podhalu podbija świat fitnessu [ZDJĘCIA]

Łukasz Bobek

, SDM

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Góral z Ludźmierza na Podhalu podbija świat fitnessu [ZDJĘCIA]
1/5
przejdź do galerii

©Facebook

Blisko 600 tys. osób obserwuje w mediach społecznościowych 31-letniego Daniela Kuczaja z Ludźmierza na Podhalu, który pokazuje nie tylko jak trenować, ale przede wszystkim motywuje do działania. Na filmikach instruktażowych często słychać góralską gwarę. Trener fitness z Podhala wybija się w Polsce na męski odpowiedni Ewy Chodakowskiej w świecie fitness.
„Qczaj”, to jeden z najbardziej popularnych trenerów personalnych w Polsce. Jego gwarę i słynne hasło „Ukochaj się” przypadło do gustu setkom tysięcy Polek. Sprawdziliśmy skąd u trenera personalnego z Warszawy góralski akcent.

– Pochodzę z Ludźmierza koło Nowego Targu. Tam mieszkałem 16 lat. Później przeprowadziłem się do Krakowa, a następnie do Warszawy – opowiada o swoich dziejach Daniel Kuczaj.


Filmy instruktażowe oraz wpisy na portalach społecznościowych przepełnione są słowami z góralskiej gwary. Jest to niewątpliwie to, co wyróżnia Qczaja na tle innych trenerów personalnych. Góral swojego pochodzenia i gwary wcześniej nie traktował jednak jako atutu.

– Jak przeprowadziłem się do Warszawy, to mi przeszkadzała ta gwara. Górale są w dużym mieście traktowani trochę jak małpki. Ciągle się słyszy: a powiedz coś po góralsku, a powiedz coś po góralsku … – wspomina Daniel Kuczaj – Jak byłem młodszy, to chciałem być przynależny do miasta i wstydziłem się swojego pochodzenia. Uczyłem się wówczas ładnie mówić po Polsku. I nauczyłem się. Dzisiaj jak mam już więcej lat, to uważam, że gwara jest piękna i trzeba ją pielęgnować – dodaje.Gwarą Daniel mówi na filmach instruktażowych jak pojawiają się emocje i adrenalina. – Dużo łatwiej mi w ten sposób wyrazić siebie i to co chcę powiedzieć – zaznacza góral z Ludźmierza.

Daniel zanim zaczął nagrywać filmiki instruktażowe z ćwiczeniami i motywować inne osoby do pracy nad własnym ciałem próbował różnych zawodów. Jego wcześniejszym zajęciem było fryzjerstwo, w którym spędził ok. 10 lat. Wtedy odkrył, że kocha pracę z ludźmi.

– To co się robi musi sprawiać satysfakcję. Jeżeli coś robi się bez satysfakcji i na siłę, to jest to fałszywe. Ludzie od razu by to wyczuli – mówi Qczaj. – Nie zamierzam też rezygnować z tego co robię, bo sprawia mi to wiele przyjemności – dodaje.

Obecnie Daniel przygotowuje się do roli filmowej. Nie zdradza jeszcze tytułu produkcji, ale wiemy, że premiera ma się odbyć już w przyszłym roku.

ZOBACZ KONIECZNIE:
ZOBACZ TAKŻE: Filtry UV - chronią czy szkodzą? Pierwsza w Polsce skin coach odpowiada

Źródło:Agencja TVN

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

NAUCZYCIEL ROKU | Zgłoś kandydatów

NAUCZYCIEL ROKU | Zgłoś kandydatów

HIPOKRATES MAŁOPOLSKI 2018 | Trwa głosowanie

HIPOKRATES MAŁOPOLSKI 2018 | Trwa głosowanie

Robisz TO na drodze? Dostaniesz taki mandat, że się nie wypłacisz!

Robisz TO na drodze? Dostaniesz taki mandat, że się nie wypłacisz!

Bezdymna rewolucja: jak nowatorskie wyroby pomagają opornym palaczom

Bezdymna rewolucja: jak nowatorskie wyroby pomagają opornym palaczom