Górecki wyleczył się, strzela, asystuje

(FIL)
III liga piłkarska. - Wszystko jest już w porządku, nie ma śladu po moim urazie - zapewnia 26-letni napastnik Garbarni Kraków Michał Górecki, który po kilku miesiącach przerwy powrócił do drużyny.

W ubiegłym półroczu rozegrał 8 spotkań w III lidze i 2 w Pucharze Polski. 17 października wystąpił w ligowym meczu z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (3:1), a kilka dni później... potknął się na chodniku i doznał złamania kości w stawie skokowym.

- Najpierw trzy tygodnie leżałem w łóżku, potem rozpocząłem rehabilitację. Indywidualnie zacząłem ćwiczyć na początku lutego, ale z powodu komplikacji musiałem przerywać zajęcia. Pełny trening rozpocząłem w połowie marca. Na początku było mi ciężko, ale dałem sobie radę. Rozegrałem dwa mecze pucharowe w pierwszej drużynie i trzy ligowe w __rezerwach - mówi myśleniczanin, który do Garbarni trafił z Dalinu w styczniu 2014 r.

W V-ligowych rezerwach Garbarni pokazał, że wraca do sił i formy. W meczu z Podgórzem Kraków (7:2) strzelił cztery bramki i zaliczył dwie asysty, a w spotkaniu z Piastem Wołowice (2:1) dołożył jeszcze gola.

W niedzielę był rezerwowym w meczu z Sołą Oświęcim (1:4).

-_ Po cichu liczyłem na występ, ale trener ma swoją koncepcję - _mówi. Mirosław Hajdo dał szansę gry m.in. Marcinowi Cygnarowiczowi i Jakubowi Wciśle. Ten drugi w III lidze zagrał po raz pierwszy od 11 listopada (leczył urazy). Hajdo zapewnia, że Górecki też doczeka się okazji do występów na boisku .