Gorlice. Animowana opowieść w 3D o dziejach miasta. Bazylika...

Gorlice. Animowana opowieść w 3D o dziejach miasta. Bazylika zmieniała się na oczach setek widzów. Było też wspólne patriotyczne śpiewanie

Halina Gajda

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Mapping 3D. Bazylika była sceną powieści Mała-Wielka Ojczyzna – Gorlickie Echa Historii
1/89
przejdź do galerii

Mapping 3D. Bazylika była sceną powieści Mała-Wielka Ojczyzna – Gorlickie Echa Historii ©fot. Halina Gajda

Gorliczanie świętują setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ściana bazyliki zmieniła się w wielki ekran. Najpierw była tłem dla ilustracji krótkiego historycznego wspomnienia tych gorliczan, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę, często oddawali za nią życie.
Zobacz galerię
Ta swoista retrospekcja była możliwa dzięki cyklowi Świadkowie Lokalnej Historii, którego pomysłodawcą jest Urszula Karasińska z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Książnica publikuje zebrane wspomnienia, opowieści najstarszych mieszkańców regionu, które są często okraszone bogatą dokumentacją fotograficzną.

Kolejny punkt programu był już nieco lżejszy - gorliczanie zebrani na placu kościelnym razem z chórem Belfersingers śpiewali patriotyczne piosenki. Wieczorne spotkanie było także okazją do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego - uczniowie z gorlickich szkół mieli... pokolorować bazylikę tak, jak im serce podpowiada.

Trzeba przyznać, że projektom ze sporym zaciekawieniem przyglądał się proboszcz bazyliki ks. Stanisław Ruszel. Na koniec zaś to, na co wszyscy czekali, czyli mapping 3D. Bazylika była sceną powieści Mała-Wielka Ojczyzna – Gorlickie Echa Historii.KONIECZNIE SPRAWDŹ:


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo