Gorlice. Festiwal Światła Cztery Żywioły będzie atrakcją...

Gorlice. Festiwal Światła Cztery Żywioły będzie atrakcją tych wakacji

Lech Klimek

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Gorlice. Festiwal Światła Cztery Żywioły będzie atrakcją tych wakacji

©UM Gorlice

Partnerskie miasta Gorlice i Bardejów wspólnie organizują wspaniały festiwal. Projekt, na który obydwa miasta wydadzą prawie 250 tysięcy złotych, będzie finansowany głównie z programu Interreg.
Gorlice. Festiwal Światła Cztery Żywioły będzie atrakcją tych wakacji

©UM Gorlice

W ostatni weekend lipca już około godziny 16 na obiektach sportowych OSiR wystartuje rodzinny piknik. Po zapadnięciu zmroku kilka minut po godzinie 21 rozpocznie się zasadnicza gorlicka część festiwalu. Oczywiście ze względów na to, że pokazy pirotechniczne i światła najlepiej wyglądają, gdy jest ciemno, właściwy festiwal i pokaz rozpoczną się dopiero po zmroku.

- To będzie podróż malowana światłem - opowiada Marcin Gugulski, koordynator Biura Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego w Gorlicach. - Będziemy mogli zobaczyć między innymi zapierający dech w piersiach pokaz pirotechniczny. Zaczynamy wieczorem z powodów oczywistych - dodaje.

W przypadku tego festiwalu ważne jest też bezpieczeństwo. Artyści, którzy zaprezentują swoje umiejętności z władania ogniem, pokażą słupy i pióropusze mające po kilka metrów.

- Trudno sobie wyobrazić takie prezentacje w centrum miasta - dodaje Gugulski.

Pirotechnika to nie wszystko. Dodatkowo będą też pokazy laserowe i sztuczne ognie. Wszystko przy dźwiękach muzyki elektronicznej.

- Tłem dla tych pokazów będzie ściana parku - podkreśla Gugulski. - Aktorami w tym spektaklu będą też drzewa, a wszystko za sprawą wspaniałej iluminacji. Nie można zapomnieć o mappingu 3D, który również będzie prezentowany - dopowiada.

Uczestnicy będą też mieli okazje zobaczyć premierową prezentację nowego filmu promującego nasze miasto. Nazwa Festiwal Światła nawiązuje bezpośrednio do hasła promocyjnego Gorlice - Miasto Światła. Hasło z kolei odnosi się do historii Gorlic, czyli kolebki przemysłu naftowego i miasta, w którym zapłonęła pierwsza na świecie uliczna lampa naftowa.

- Liczymy na to, że Festiwal na stałe wpisze się w gorlicki kalendarz wydarzeń - stwierdza Marcin Gugulski.

ZOBACZ KONIECZNIE:WIDEO: Magnes. Kultura Gazura

Źródło: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Festiwal światła

Iwona (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Pomysł dobry, ale z realizacją gorzej. Byłam od godziny 21 i nic się nie działo poza występami ( kiepski zespół słowacki i ciekawy polski skrzypek) O 21:30 rozpoczął się taniec ognia, który mogła...rozwiń całość

Pomysł dobry, ale z realizacją gorzej. Byłam od godziny 21 i nic się nie działo poza występami ( kiepski zespół słowacki i ciekawy polski skrzypek) O 21:30 rozpoczął się taniec ognia, który mogła podziwiać garstka ludzi. Jak ktoś był z tyłu, żeby uniknąć zbyt ostrego dźwięku widział tylko czubki ogników. Wtedy wyszłam zniesmaczona. Proszę, dopracujcie ten festiwal w przyszłości. Głupio mi bo zareklamowałam go kilku znajomym.zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo