Gorlice. Trwa wielki remont w naszym szpitalu [ZDJĘCIA]

Gorlice. Trwa wielki remont w naszym szpitalu [ZDJĘCIA]

Lech Klimek

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

W szpitalu  Na Górce zakończyły sie już wyburzenia, teraz powstają nowe ścianki działowe i instalacje wewnętrzne
1/12
przejdź do galerii

W szpitalu Na Górce zakończyły sie już wyburzenia, teraz powstają nowe ścianki działowe i instalacje wewnętrzne
©Lech Klimek

Wielka budowlana ofensywa w szpitalu zaczęła się 1 lipca. Od szpitala na górce. Konkretnie od oddziału paliatywnego.
Zobacz galerię
Równocześnie ekipy budowlane rozpoczęły pracę na terenie starego szpitala. Tam, na mansardzie w finale remontu, mieściło się będzie centrum zdrowia psychicznego. Cały remont jest skupiony wokół trzech tematów: starości, zdrowia psychicznego i nowotworów.

- Wszystko idzie zgodnie z przyjętymi harmonogramami - mówi Zbigniew Konieczny, szef Budmalu, firmy prowadzącej prace. - Nasz główny front to teraz oddział paliatywny. Do końca wrześniach chcemy odnowić połowę oddziału. Całość skończymy do 15 grudnia - dodaje.

Po zakończeniu prac będzie tu 25 łóżek dla chorych. Całkiem nowe będą też wszystkie instalacje, łącznie z tymi dostarczającymi choćby tlen.

- Chorzy dostaną do swojej dyspozycji 12 dwuosobowych sal - dodaje prezes Konieczny. - Będzie też jedna izolatka. Ze względu na specyfikę oddziału zlikwidowaliśmy łazienki, które dotychczas były przy każdej z sal. Po wszystkim oddział będzie dysponował dużymi, znacznie bardziej funkcjonalnymi pokojami kąpielowymi - dodaje.

Ekipy budowlane pracują od godz. 7 do 17. Muszą sobie zrobić chwilę przerwy, gdy odbywa się obchód.- Staramy się pracować w sposób jak najbardziej delikatny - dopowiada Konieczny. - Przecież wokół leżą chorzy ludzie. Mamy specjalnie wydzieloną dla nas klatkę schodową. Nie korzystamy też ze szpitalnych wind. Oczywiście nie wszystko udaje się zrobić bez huku czy kurzu, ale ograniczamy to do niezbędnego minimum - podkreśla.

W starym szpitalu ekipy budowlane zeszły do podziemi. W piwnicach budynku powstają pomieszczenia, gdzie zostanie przeniesiona szatnia. Niedługo też pełną parą ruszą prace adaptacyjne pod potrzeby powiatowego centrum zdrowia psychicznego w nieużytkowanej do tej pory mansardzie.

Po zakończeniu wszystkich prac, w I kwartale 2020 roku, w naszym szpitalu powstaną trzy centra wychodzące naprzeciw potrzebom pacjentów. Będzie to Centrum Opieki nad Osobami Starszymi, czyli oddziały paliatywny geriatryczny oraz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, które wspólnie stworzą bazę do kompleksowej opieki nad osobami starszymi. Drugie z nich to Centrum Wczesnej Diagnostyki Onkologicznej i Ambulatoryjnych Świadczeń Zabiegowych. Powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie bloku operacyjnego i SOR.

Po adaptacji pomieszczeń po aptece powstaną: zespół pracowni endoskopowych (bronchoskopii, kolonoskopii i endoskopii górnego odcinka przewodu pokarmowego), gabinet diagnostyki onkologii ginekologicznej i gabinet diagnostyczno-zabiegowy. W starym szpitalu znajdzie się Powiatowe Centrum Zdrowia Psychicznego.

ZOBACZ KONIECZNIE:Czytaj najnowsze informacje z Gorlic i okolic

FLESZ: Powstanie polskie TGV? W 3 godziny z Gdańska do Krakowa

Źródło: vivi24

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

NAUCZYCIEL ROKU | Trwa głosowanie

NAUCZYCIEL ROKU | Trwa głosowanie

Gigantyczna galeria handlowa rośnie w Wieliczce [ZDJĘCIA]

Gigantyczna galeria handlowa rośnie w Wieliczce [ZDJĘCIA]

Tak kiedyś wyglądało leczenie w szpitalach [ZDJĘCIA]

Tak kiedyś wyglądało leczenie w szpitalach [ZDJĘCIA]

Niesamowite zdjęcia Krakowa z lat 70!

Niesamowite zdjęcia Krakowa z lat 70!