0 1 połowa

Arka Gdynia

0

0 1 połowa

• Koniec meczu! Górnik Łęczna idzie jak burza i nie bierze jeńców. Łęcznianie wygrali kolejne spotkanie i to z wyżej notowaną Arką Gdynia. Ekipa Kamila Kieresia wskakuje właśnie na podium Fortuna 1 Ligi i otwarcie zgłasza chęć do awansu.

• Taktyczna zmiana w ekipie gospodarzy. Kukułowicz zastąpił Struskiego.

• Szybka kontra Górnika, kilka celnych podań i ograna zupełnie obrona Arki. Banaszak w bliskiej odległości od bramki strzela lekko, acz precyzyjnie i Kajzer po raz drugi wyciąga dziś piłkę z siatki!

• GOOOOOL! PRZEMYSŁAW BANASZAK!

• Znakomita szansa Młyńskiego, który w sytuacji sam na sam z Gostomskim przegrał!

• Kalinkowski został jokerem w talii Kamila Kieresia! Wszedł dopiero sześć minut temu i już cieszy się z gola. Odbita piłka od obrońcy Arki po strzale Śpiączki, ta spadła pod nogi Kalinkowskiemu i łęcznianie wyszli na prowadzenie niecałe 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry.

• GOOOOOOOOL! BARTŁOMIEJ KALINKOWSKI!

• Banaszak za Stasiaka.

• Kalinkowski za Wojciechowskiego.

• Za wysoka piłka dograna przez Mazka w pole karne.

• Wolsztyński za Jankowskiego i Siemaszko za Żebrowskiego.

• Piłka wpada do bramki Arki, ale Bartosz Śpiączka był na spalonym w momencie podania!

• Mocne uderzenie Tymosiaka wprost na bramkę Kajzera, lecz bramkarz Arki pewnie złapał piłkę do koszyczka. Huk był bardzo głośny, siła strzału musiała być naprawdę duża.

• Wrzutka Stasiaka nie znalazła żadnego z partnerów w polu karnym.

• Niestety, Adrian Cierpka bardzo ucierpiał i musi zostać zmieniony. Zastąpił go Tymosiak.

• Letniowski uderzał piłkę, ale po kostkach został skrobnięty Cierpka i obaj piłkarze leżą na murawie.

• Żebrowski nie wykorzystał podania Letniowskiego, gubiąc piłkę pod nogami i ją tracąc.

• Znowu w akcji ofensywnej Mazek. Zawodnik Arki wszedł dryblingiem w pole karne, zastawił się, ale zabrał mu futbolówkę Midzierski.

• Arkowcy chcieli rozciągnąć atak, ale zagranie do Marcianiaka było za mocne. Partner wyrzucił go praktycznie pod samą linię boczną i z ataku nici.

• Arka mogła świetnie wejść w drugą połowę, ale intuicyjny strzał Letniowskiego był bardzo niecelny. Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy.

• Ostre wejście Dancha w napastnika z Łęcznej. Druga kartka dla Arki.

• Uderzenie Mazka przyjął na ciało obrońca Górnika.

• Uderzenie z półwoleja Cierpki! Kajzer wykazał się nie lada refleksem!

• Tego się spodziewaliśmy. Zmiana w ekipie Arki. Schodzi kontuzjowany Deja, zastąpił go Kamil Mazek.

• Deja leży na murawie. To chyba jakiś uraz wykluczający go z gry.

• Żółtą kartką ukarany Śpiączka. Napastnik łokciem uderzył rywala w walce o górną piłkę.

• Letniowski postanowił zakończyć składną akcję gdynian, rykoszet po jego strzale i korner mają goście.

• Stasiak popędził co sił w nogach na skrzydle, posłał mocne dośrodkowanie w pole karne, ale uprzedzili Śpiączkę obrońcy Arki.

• Stromecki zrewanżował się rywalowi za poprzedni faul i też ostro go potraktował.

• Za mocny przerzut na lewą stronę w kierunku Marciniaka.

• Kilka podań wymienionych na jeden kontakt w polu karnym Arki i ofiarnie interweniował Danch. Łęcznianie wywalczyli tylko rzut rożny.

• Wrzutka na dalszy słupek, gdzie do piłki wyskakiwał już Jankowski, ale Gostomski czujnie wyszedł przed bramkę i złapał futbolówkę.

• Teraz zawodnik Arki faulował Stromeckiego. Ten mógł rozpocząć kontratak gospodarzy, ale został bezpardonowo potraktowany. Sędzia nie dał jednak kartki.

• Deja ostro fauluje zawodnika Górnika, za co ogląda żółtą kartkę.

• Kontratak Arki, gdzie Jankowski dryblował na skraju pola karnego, ale pogubił się i stracił futbolówkę.

• Pierwsze celne uderzenie w tym meczu. Śpiączka doszedł do niskiego dośrodkowania w pole karne i świetnie obronił ten strzał Kajzer.

• Zaczynamy spotkanie!

• Arka w ubiegłej kampanii pożegnała się z krajową elitą po czterech kolejnych sezonach na najwyższym poziomie. Górnik z kolei zwyciężył drugoligowe rozgrywki i bezpośrednio awansował na wyższy szczebel.

• Obydwa zespoły nadal są sąsiadami w ligowej tabeli i znajdują się w ścisłej czołówce. Drużyna z Gdyni zajmuje miejsce tuż za ligowym podium z dorobkiem piętnastu punktów zdobytych w ośmiu meczach. Górnik jest piąty z jednym oczkiem straty do rywali i dwoma rozegranymi spotkaniami mniej na koncie.

• Gdy łęcznianie mieli podjąć zespół z Trójmiasta w pierwotnym terminie tj. 13 września, starcie nosiło miano pojedynku na ligowym szczycie. Arka wówczas była liderem, a Górnik zajmował drugie miejsce.

• Piłkarze Górnika Łęczna nie przegrali jeszcze ani jednego meczu na zapleczu Ekstraklasy. Czy przedłużą serię bez porażki w zaległym starciu z Arką Gdynia?

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Górnik Łęczna - Arka Gdynia!