0 1 połowa

Arka Gdynia

0

0 1 połowa

• W piątkowym spotkaniu z Arką Gdynia drużyna Górnika Zabrze dominowała, ale długo nie była w stanie pokonać dobrze dysponowanego Pavelsa Steinborsa. W końcu trafił Igor Angulo, który w pierwszej połowie nie wykorzystał rzutu karnego. W doliczonym czasie gości dobił Paweł Bochniewicz.

• Ostatni gwizdek sędziego! Skuteczny w końcówce Górnik Zabrze pokonał Arkę Gdynia 2:0!

• Po rzucie rożnym Paweł Bochniewicz uderzył futbolówkę plecami. Piłkę odbił Steinbors, ale wobec natychmiastowej dobitki obrońcy Górnika Łotysz był już bez szans! 2:0 dla zabrzan!

• GOOOOOOOOL! 2:0! PAWEŁ BOCHNIEWICZ!

• Roman Prochazka zszedł z boiska. W jego miejsce zameldował się Michał Koj.

• Ofensywna zmiana w Arce. Marcus da Silva wszedł w miejsce Marko Vejinovicia.

• Igor Angulo uniknął spalonego i z ostrego kąta silnie uderzył obok ucha Pavelsa Steinborsa. Chwilę trwało jeszcze sprawdzenie czy wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Bramka uznana, Górnik prowadzi 1:0!

• GOOOOOOOOL! IGOR ANGULO!

• Damian Zbozień miał sporo miejsca na prawym skrzydle, ale dośrodkował prosto na nogę Przemysława Wiśniewskiego.

• Na Arenie Zabrze zasiadło dzisiaj 9456 kibiców.

• Żółta kartka dla Igora Angulo. Hiszpan przyjmował piłkę ręką.

• Paweł Bochniewicz strącił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Futbolówka poszybowała nieznacznie ponad poprzeczką.

• Pavels Steinbors znakomicie zatrzymał Erika Jirkę! Bramkarz Arki wygarnął piłkę spod nóg Słowaka.

• Płaskie wstrzelenie piłki Erika Janży w kierunku Igora Angulo. Hiszpan nie przeciął jednak futbolówki.

• Zmiana także w Górniku Zabrze. Mateusz Matras zmienił Alasanę Manneha.

• Nemanja Mihajlović wszedł na boisko w miejsce Macieja Jankowskiego.

• Niebezpiecznie było pod bramką Górnika po uderzeniu Damiana Zbozienia. Piłka nieznacznie minęła cel.

• Swój występ zakończył już Łukasz Wolsztyński. W jego miejsce wszedł David Kopacz.

• Żółtą kartką ukarany został także Adam Marciniak.

• Boris Sekulić starł się z Adamem Marciniakiem. Gracz Górnika obejrzał żółty kartonik.

• Z lewej strony dośrodkował Igor Angulo. Piłkę bez problemu wybił dobrze spisujący się po przerwie Christian Maghoma.

• Zamieszaniu w polu karnym Arki. Górnicy domagali się rzutu karnego, gdyż ich zdaniem Damian Zbozień zatrzymał piłkę ręką. Gwizdek Szymona Marciniaka w tej sytuacji milczał.

• Erik Jirka huknął z ostrego kąta przy słupku, ale dobrze interweniował Pavels Steinbors. Wcześniej jednak Słowak znalazł się na pozycji spalonej.

• Damian Zbozień dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne. Piłka nie znalazła adresata.

• Łukasz Wolsztyński po zgraniu piłki przez Erika Jirki znalazł się w doskonałej sytuacji! Napastnika zabrzan zablokował w ostatniej chwili Maghoma.

• Szymon Marciniak rozpoczął drugą odsłonę spotkania w Zabrzu!

• Pierwsza połowa pod dyktando Górnika Zabrze. Najlepszą okazję zmarnował w 17. minucie Igor Angulo. Hiszpan z rzutu karnego przymierzył obok słupka. Obie drużyny oddały po dwa celne strzały. Posiadanie piłki 55% : 45% na korzyść gospodarzy. Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Górnik remisuje w Zabrzu z Arką 0:0!

• Z rzutu wolnego obok muru uderzył Marko Vejinović. Futbolówka w rękach Martina Chudego.

• Przemysław Wiśniewski sfaulował Fabiana Serrarensa. Pierwsza żółta kartka.

• Na bramkę Górnika uderzał zza szesnastki Michał Nalepa. Po nogach Erika Jirki futbolówka wyszła na rzut rożny.

• Maciej Jankowski próbował indywidualnej akcji. Paweł Bochniewicz i Alasana Manneh skuteczine zagrodzili drogę piłkarzowi Arki.

• Jesus Jimenez wygrał pojedynek biegowy z rywalem i podał w kierunku Łukasza Wolsztyńskiego. Napastnik Górnika został zablokowany.

• Niepilnowany Łukasz Wolsztyński źle przyjął futbolówkę w polu karnym. Zdążył ze skuteczną interwencją obrońca Arki.

• Arka w ataku pozycyjnym. Akcję gości zakończyło nieudane podanie Marko Vejinovicia do Mateusza Młyńskiego.

• Jesus Jimenez kapitalnie minął obrońcę Arki na prawym skrzydle. Dośrodkował jednak prosto do.... Mateusza Młyńskiego.

• Próba strzału Jesusa Jimeneza po podaniu Pawła Bochniewicza. Hiszpan trafił w defensora przyjezdnych.

• Łukasz Wolsztyński otrzymał płaską piłkę w polu karnym z lewej strony. Otoczony przez obrońców Arki nie był w stanie oddać strzału.

• Zza pola karnego strzelał Łukasz Wolsztyński. Na posterunku Pavels Steinbors.

• Silnie z dystansu uderzył Marko Vejinović. Prosto jednak w Martina Chudego.

• Arkowcy przez dłuższy czas w ataku pozycyjnym. Marko Vejinović dośrodkował z rzutu wolnego, ale zabrzanie oddalili zagrożenia spod własnego pola karnego.

• Nie ma gola! Igor Angulo z rzutu karnego strzelił obok słupka!

• Christian Maghoma obejrzał żółty kartonik za faul w polu karnym na Wolsztyńskim.

• Rzut karny dla Górnika i żółta kartka dla Christiana Maghomy! Obrońca Arki szarpał Łukasza Wolsztyńskiego za koszulkę.

• Prosta strata zabrzan. Jesus Jimenez złapany na pozycji spalonej.

• Składna akcja Górnika. Boris Sekulić popędził do piłki zagranej na dobieg i płasko zagrał w pole karne w kierunku Igora Angulo. Hiszpan został zblokowany przez obrońcę Arki.

• Łukasz Wolsztyński ostro zaatakował Marko Vejinovicia. Rzut wolny dla przyjezdnych.

• Po rzucie rożnym Igor Angulo strzelał głową. Piłka odbiła się od górnej części poprzeczki!

• Erik Janża otrzymał piłkę w polu karnym. Mocno uderzył w światło bramki. Steinbors odbił na rzut rożny.

• Przerwa w grze, ucierpiał piłkarz Arki. Adam Deja zderzył się z Łukaszem Wolsztyńskim.

• Pierwszy gwizdek sędziego Szymona Marciniaka. Mecz w Zabrzu już się rozpoczął!

• Sędzią głównym tego spotkania będzie Szymon Marciniak z Płocka.

• Na trybunach zabraknie dzisiaj sympatyków gdyńskiej Arki gości. Górnik nie przyjmuje przyjezdnych ze względu na remont ronda, którym byli dowożeni na przeznaczony dla nich sektor.

• Rezerwowi Arka: Marcin Staniszewski, Adam Danch, Jakub Wawszczyk, Michael Olczyk, Douglas Berqvist, Nemanja Mihajlović, Marcus da Silva, Michał Kopczyński, Kamil Antonik.

• Rezerwowi Górnik: Dawid Kudła, David Kopacz, Michał Koj, Daniel Ściślak, Mateusz Matras, Adrian Gryszkiewicz, Piotr Krawczyk, Adam Ryczkowski, Michał Rostkowski.

• Górnik i Arka wiosną skupią się na walce o ligowy byt. Drużyna z Zabrza nad strefą spadkową ma trzy punkty przewagi. Arka zajmuje 14. miejsce - ostatnie zagrożone spadkiem. Jesienią w Gdyni żółto-niebiescy wygrali 1:0 po trafieniu Dawita Schirtladze.

• Pojedynek Górnik Zabrze - Arka Gdynia rozpocznie 22. kolejkę PKO Ekstraklasy. Zabrzanie rundę wiosenną rozpoczęli od bezbramkowego remisu na wyjeździe z Koroną Kielce. Z kolei gdynianie przegrali u siebie z Cracovią 0:1. Witamy w relacji LIVE!