Arka Gdynia

0

0 1 połowa

• Koniec meczu! Górnik Zabrze pokonuje Arkę Gdynia po bramce Kamila Zapolnika!

• Luce Zarandii nie udało się opanować piłki na prawej stronie. Aut dla Górnika na jego połowie.

• Gdynianie wyszli z opresji Ciężar gry przeniesiony pod drugie pole karne...

• I jeszcze jeden - Christian Maghoma blokuje uderzenie Pawła Bochniewicza.

• Jesus Jimenez w lewym narożniku nabija Frederika Helstrupa, co przynosi rzut rożny. Zabrzanie nie spieszą się. Minęła pierwsza z czterech doliczonym minut.

• Paweł GIl dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• Łukasz Wolsztyński wchodzi w miejsce żegnanego brawami Igora Angulo. Opaskę kapitana przejmuje Szymon Matuszek.

• Płaskie uderzenie Marcusa da Silvy zza linii 16. metra spokojnie łapie Martin Chudy. Piłka leciała w środek bramki, co znacznie ułatwiło zadanie bramkarzowi Górnika.

• Goran Cvijanović zmienia Michała Janotę.

A w Kielcach Korona prowadzi ze Śląskiem już 2:0

• Przerwa w grze. na murawie leży Michał Janota. W asyście medyków opuszcza boisko. Będzie konieczna zmiana.

• Adam Orn Amarson zmienia zmęczonego Waleriana Gwilię.

• Nie wyszło prawą, to Arka zaatakowała lewą flanką. Udało się wywalczyć rzut rożny, po którym Adam Marciniak - po zagraniu Michała Janoty - uderza obok bramki.

• Teraz zabrzanie wybijają piłkę na uwolnienie po wrzutce Luki Zarandii z prawej strony.

• Pavels Steinbors na raty broni strzał Igora Angulo.

• Igor Angulo ograł z "siatką" Michała Nalepę w środku pola. Ten nie mógł tego darować i sfaulował Hiszpana. Bez konsekwencji kartkowej.

• A teraz Luka Zarandia minimalnie chybił! Huknął z dystansu tuż obok lewego słupka, ale nie od tej strony, od której by chciał!

• Po chwili Szymon Żurkowski w bliźniaczej akcji. Ograł rywala i uderza z pola karnego tuż obok prawego spojenia!

• Do akcji ofensywnej lewą stroną ruszył Adrian Gryszkiewicz. Bez wysiłku poradził sobie z nim Michał Nalepa przy linii bocznej pola karnego.

• Kamil Zapolnik kończy występ w dzisiejszym spotkaniu. Na murawie jest już Szymon Matuszek.

• Za Adama Deję na murawie pojawia się Marcus da Silva.

• Igor Angulo poradził sobie z dwoma rywalami i znalazł miejsce na dośrodkowanie. Jesusowi Jimenezowi brakowało naprawdę niewiele, by sięgnął piłkę!

• Kamil Zapolnik ucierpiał w starciu z Adamem Marciniakiem. Strzelec jedynego do tej pory gola nie podnosi się z murawy.

• Za mocne podanie do Igora Angulo. Pavels Steinbors wznawia grę z "piątki".

• 10/2 Strzały/strzały celne 6/2

• Luka Zarandia zmienia Nabila Aankoura.

• Niepotrzebnie zaostrza się nam to spotkanie. Nabil Aankour fauluje Waleriana rywala - żółta kartka.

• Krótkie rozegranie do Michała Janoty, którego dośrodkowanie ledwie dolatuje do pola karnego. Kamil Zapolnik wyjaśnia sytuację.

• Zdaniem sędziego Paweł Bochniewicz faulował ok. 30 metrów od własnej bramki.

• Żółta kartka dla Mateusza Matrasa za faul taktyczny.

• Martin Chudy na raty łapie piłkę po dośrodkowaniu Michała janoty z rzutu wolnego.

• Zakotłowało się przed bramką Martina Chudego. Ostatecznie zabrzanie wybijają piłkę na uwolnienie.

• Tuż przed bramką Kamila Zapolnika

• Przerwa w grze. Walerian Gwilia ucierpiał po starciu z Christianem Maghomą.

• Bardzo dobre dośrodkowanie na dalszy słupek do osamotnionego Kamila Zapolnika, który uderzeniem głową po koźle kieruje piłkę do siatki! Trudno wytłumaczyć zachowanie obrony Arki, która odpuściła tego zawodnika. 5-6 gdynian zbiegło na bliższy słupek...

• GOL DLA GÓRNIKA! KAMIL ZAPOLNIK!!!

• Ładna dwójkowa akcja Szymona Żurkowskiego z Jesusem Jimenez. Podanie zwrotne Hiszpana przecina jednak Christian Mahoma. Rzut rożny.

• Walerian Gwilia traci piłkę ,ale zdołał naprawić swój błąd odbierając piłkę Nabilowi Aankourowi. Podaje na prawą stronę do Igora Angulo, którego centra pada łupem Pavelsa Steinborsa.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Arki.

• A teraz dalekie zagranie na Igora Angulo, który głowa zgrywa przed pole karne do Kamila Zapolnika. Jego strzał na korner kieruje Christian Mahoma.

• Po chwil znacznie lepsze uderzenie Gruzina! Posłał piłkę w stronę lewego dolnego rogu, ale Pavels Steinbors zdołał obronić!

• Niezła centra Adriana Gryszkiewicza z lewej strony. Adam Marciniak wybija piłkę głową przed pole karne do Waleriana Gwilii, który uderza z woleja... poza linię boczną.

• Druga połowa rozpoczęta. Obie strony przystępują do niej bez zmian My czekamy na zmianę wyniku.

• Wracamy do Zabrza, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Górnik - Arka. Po pierwszej połowie jest bezbramkowy remis. Co nas czeka po zmianie stron?

• Kilka zdjęć z pierwszej polowy, w której niewiele się działo

A w Kielcach Korona prowadzi ze Śląskiem

• +2' Szymon Żurkowski kopie z dystansu na wiwat.

I po wybiciu Pavelsa Steinborsa sędzia Paweł GIl zaprasza obie jedenastki do szatni.
    Górnik Zabrze bezbramkowo remisuje z Arką Gdynia
    .

• Maciej Jankowski pojawił się na prawej stronie. Zbiega z piłką do środka i zostawia ją Michałowi Nalepie. Ten podaje idealnie na nos do... Adriana Gryszkiewicza.

• Strata gospodarzy blisko pola karnego zapoczątkowała rajd skrzydłem Marko Vejinovicia. Ostatecznie poradził sobie z nim wracający za nim Boris Sekulić.

• Adam Marciniak w pojedynku jeden na jednego z Borisem Sekuliciem. Zdaniem sędziego przewinił kapitan Arki.

• Po krótkim rozegraniu Jesusa Jimeneza z Walerianem Gwilą pierwszy z wymienionych, po podaniu zwrotnym. centruje na dalszy słupek, Stamtąd Mateusz Matras uderza nożycami tam, skąd przyszła obok prawego słupka!

• Atak zabrzan prawą stroną przynosi korner.

• Nabil Aankour strzela zza pola karnego metr-dwa obok lewego słupka bramki gospodarzy.

• Kamil Zapolnik przerywa akcję Arki lewą stroną wybiciem poza linię boczną.

• I miliony przed ekranami

• 3/0 Strzały/strzały 5/2

• Kolejna przerwa spowodowana urazem. piłkarza gospodarzy. Dokładniej Adrian Gryszkiewicz niefortunnie upadł na murawę po starciu z Michałem Janotą. Trzyma się za bolący łokieć.

• Zabrzanie w komplecie.

• Przemysław Wiśniewski przyjął ofiarnie na twarz strzał piłkarza Arki. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego. Trochę zamroczyło obrońcę Górnika.

• Ciekawie zapowiadała się kontra gdynian, gdy środkiem biegł z piłką Michał Nalepa. Z powodu braku wsparcia zwolnił tempo akcji, która zamieniła się w atak pozycyjny.

• Michał Janota pada na murawę tuż przed linią 16. metra Sędzia Paweł Gil nakazuje grać dalej.

• Tymczasem w Kielcach Korona prowadzi ze Śląskiem po bramce Elii Soriano

• W odpowiedzi Marko Vejinović uderza na wiwat. Martin Chudy wznawia grę z "piątki".

• Przeciągnięte dośrodkowanie Jesusa Jimeneza. Pavels Steinbors spokojnie łapie piłkę.

• Po chwili Szymon Żurkowski uderza płasko z dystansu tuż obok prawego słupka! Niewiele brakowało, by wpisał się na listę strzelców!

• Jesus Jimenez zdołał się szczęśliwie przedrzeć lewą flanką. Wpadł z piłką w pole karne, ale nie poradził sobie z trzema rywalami.

• Dalekie zagranie na wolne pole do Nabila Aankoura. Bez problemu poradził sobie z nim Adrian Gryszkiewicz.

• Maciej Janowski "łamie" akcję w stylu Arjena Robbena. Po zejściu z lewej strony do środka uderza z ok. 25 metrów w środek bramki, czym ułatwił zadanie bramkarzowi Górnika.

A mógł podpatrzeć wczoraj Goncalo Guedesa w meczu z Betisem jak to należało zrobić.

• Jesus Jimenez szukał podaniem Igora Angulo w polu karnym Igora Angulo. Na posterunku był jednak Pavels Steinbors.

• Atak Górnik stroną został przerwany przez Damiana Zbozienia. I to na tyle skutecznie, że wznawia grę od autu.

• ... i po jego centrze Christian Maghoma główkuje obok bramki Martina Chudego.

• Laga przyniosła rzut wolny na prawej stronie. Michał Janota ustawia piłkę...

• Gospodarze próbowali przedrzeć się środkiem. Szymon Żurkowski nie zdołał przejąć piłki na 25. metrze, Ta została wybita na uwolnienie.

• Na gwizdek se środka zaczynają gdynianie!

• Przy arbitrze, Pawle Gilu, jest już... Stanisław Oślizło. Starsi kibice pamiętają, jak prowadził on Górnik w pucharach i o dalszej grze decydował rzut monetą.

P chwili są już dwie "17" - Igor Angulo i Adam Marciniak.

• Obie "jedenastki" wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron!

• W sezonie zasadniczym dwukrotnie był remis (1:1). Dzisiaj taki wynik nie urządza żadnej ze stron. Kto zatem zdobędzie komplet punktów?

• Rezerwowi Górnika Zabrze: Tomasz Loska - Łukasz Wolsztyński, Adam Om Amarson, Daniel Liszka, Dani Suarez, Maciej Ambrosiewicz, Szymon Matuszek.

• Gospodarze dzisiejszego spotkania są na 5. miejscu grupy spadkowej z dorobkiem 31 punktów. Nad dzisiejszym rywalem, który jest przedostatni, ma 2 "oczka" przewagi.

Rozdziela je Śląsk Wrocław, który o 18 gra z drugą Koroną Kielce.

• Jak już wspomniałem, Miedź Legnica zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec (2:2). Z kolei w starciu Wisły w Krakowie górą była ta z Płocka, która wygrała 3:2.

• Rezerwowi Arki Gdynia: Marcin Staniszewski - Adam Danch, Michael Olczyk, Maksymilian Banaszewski, Goran Cvijanović, Luka Zarandia, Marcus da Silva.

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO!

• witamy i zapraszamy do Zabrza, gdzie za 20 minut Górnik zmierzy się w grupie spadkowej z Arką Gdynia. Czy podobnie jak w Legnicy i Krakowie czeka nas mnóstwo bramek?