Tomasz Kuczyński
Górnik Zabrze - Legia Warszawa: zabrzańscy kibice ustanowili frekwencyjny rekord tego sezonu na swoim stadionie Marzena Bugała-Azarko
W meczu 29. kolejki Lotto Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał z Legią Warszawa 1:2. Arena Zabrze wypełniła się po brzegi. Byłeś na meczu? Może byli Twoi znajomi? Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW ze spotkania Górnik Zabrze – Legia Warszawa.

W Zabrzu w niedzielę czuć było atmosferę piłkarskiego święta. Na zjazdach z Drogowej Trasy Średnicowej ponad godzinę przed meczem tworzyły się korki aut z kibicami Górnika jadących na stadion. Przed Areną Zabrze były tłumy fanów, czekających w kolejkach na wejście na trybuny. Zabrzańscy kibice ustanowili frekwencyjny rekord tego sezonu na swoim stadionie. Mecz oglądało 23.271 widzów.

Zobacz zdjęcia:

Kiedy drużyny wychodziły na murawę z wypełnionych trybun niósł się głośny doping i śpiew kibiców. Sympatycy Górnika przyjechali nawet z Włocławka.

Zanim rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego Mariusza Złotka mieliśmy minutę ciszy. W niedzielę w wieku 75 lat zmarł były zawodnik m.in. Górnika i reprezentacji Polski Jan Wraży. Z zabrzańską drużyną zdobył dwa tytuły mistrzowskie oraz dwa razy Puchar Polski – w 1971 i 1972 roku.

Euforię na trybunach wywołała bramka Igora Angulo, który strzelił na 1:0 w 28. minucie. Kibice głośno śpiewali „Angulo gol, Angulo gol!”. Kiedy sędzia zakończył pierwszą połowę, z trybun rozległa się znana w całej Polsce przyśpiewka podkreślająca niechęć do Legii. Jednak kibice Górnika głównie skupili się na pozytywnym dopingu.

Górnik przegrał z Legią 1:1 (1:0). Bramki strzelili: Igor Angulo (28) oraz Carlitos dwie (76-karny, 87).

Górnik Zabrze – Legia Warszawa 1:2 RELACJA + ZDJĘCIA + OPINI...