Gortat lepszy w derbach

JOT
NBA. Derby Florydy zakończyły się wygraną Orlando Magic nad zespołem Miami Heat.

Marcin Gortat zdobył 9 punktów, miał 7 zbiórek i 3 bloki, a grał 23 min. Zastąpił słabiej spisującego się środkowego Orlando Dwighta Howarda (tylko 7 pkt i 5 zbiórek). Najlepiej w drużynie gospodarzy zagrał Rashard Lewis - 22 pkt. W zespole z Miami zawiódł Dwyane Wade, który w ostatnich 20 minutach nie zdobył ani jednego punktu.

Ubiegłoroczni mistrzowie NBA Los Angeles Lakers pokonali u siebie Denver Nuggets, mimo że do przerwy przegrywali różnicą dziewięciu punktów. Zdecydowanie najlepsza w wykonaniu "Jeziorowców" była ostatnia kwarta. Poniżej oczekiwań spisał się Kobe Bryant, który trafił tylko trzy z 17 rzutów z gry.

Shaquille O'Neal (Cleveland Cavaliers) może już w tym sezonie nie zagrać, czeka go operacja kciuka prawej ręki. 37-letni O'Neal doznał kontuzji w czwartkowym meczu z Boston Celtics. W tym sezonie słynny Shaq zdobywał średnio w meczu 12 punktów i miał 6,7 zbiórki.

Wyniki, niedziela:

San Antonio Spurs - Phoenix Suns 113-110, Los Angeles Lakers - Denver Nuggets 95-89, Atlanta Hawks - Milwaukee Bucks 106-102 po dogrywce, New Jersey Nets - Washington Wizards 85-89, Oklahoma City Thunder - Toronto Raptors 119-99, Orlando Magic - Miami Heat 96-80, Sacramento Kings - Los Angeles Clippers 97-92, Dallas Mavericks - New Orleans Hornets 108-100.