Gospodarze musieli drżeć o wynik

(ŻUK)
I liga piłkarzy ręcznych. Chrzanowianie odnieśli trzecie zwycięstwo w bieżących rozgrywkach, ale wygrana z beniaminkiem nie przyszła im łatwo.

MTS Chrzanów – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 31:30 (14:16)
Bramki: Cupisz 8, Rola 5, Kirsz 4, Orlicki 4, M. Skoczylas 3, Żydzik 3, Mucha 2, Stroński 2 – Jeżyna 10, Wojkowski 7, Afanasjew 5, T. Pomiankiewicz 3, Biskup 2, Jamioł 2, Świeca 1.

Zespoły znają się bardzo dobrze jeszcze z minionego sezonu, kiedy to rywalizowały o awans. Zarówno wtedy, jak i teraz górą byli zawodnicy MTS-u, ale by wygrać, musieli się namęczyć.

Zaczęło się dla nich pomyślnie , od prowadzenia 2:0, ale niedługo potem goście rzucili trzy bramki i to oni wygrywali. MTS zwarł jednak szeregi i wyszedł na prowadzenie 7:4. Ta połowa toczyła się jednak według takiego scenariusza – raz gole seryjnie zdobywali chrzanowianie, raz przyjezdni.

W końcówce pierwszej połowy lepiej zagrali goście. W drugiej połowie nadal trwała bardzo wyrównana walka – KSZO odskoczyło wprawdzie na trzybramkowy dystans, ale po 40 min był remis – 20:20. Nikt nie mógł przełamać przeciwnika, w 57 min gospodarze wygrywali 29:28, ale przyjezdni znów wyrównali stan meczu. Gole Kirsza i Muchy dały oddech drużynie z Chrzanowa, a ponieważ goście odpowiedzili tylko jedną bramką, MTS mógł świętować zwycięstwo.