Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gra świateł na podłodze i ścianie

Redakcja
Diody umieszcza się w centrum kwadratowych płytek lub na osi prostokątnych

   Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważną rolę we wnętrzu odgrywa światło. Jest jednocześnie funkcjonalne i estetyczne. Jednakże silny blask z jednego źródła, np. lampy pod sufitem, nie zawsze jest potrzebny, a ponadto - dawno przestał być modny. Obecnie stosuje się kilka źródeł mniej intensywnego światła, które równie skutecznie rozpraszają mrok w pomieszczeniu, a zarazem tworzą szczególną atmosferę.
   Dekoracyjne wzory świetlne na podłodze i ścianach w łazience, kuchni lub salonie mogą stanowić niezwykły akcent we wnętrzu. Light Tile - to zupełnie nowa jakość, wynikająca z połączenia płytki i światła, atrakcyjna propozycja zarówno dla właścicieli prywatnych domów, jak i projektantów, którzy poszukują niekonwencjonalnych rozwiązań do realizacji swoich niebanalnych pomysłów.
   W innowacyjnej koncepcji oświetlenia po raz pierwszy zdecydowano się połączyć płytkę ze źródłem światła. Nowoczesne diody emitujące światło (light emitting diode, czyli LED) zostały zintegrowane z wysokiej jakości płytkami ściennymi i podłogowymi. Płytka zmienia się w źródło światła, zaś źródło światła staje się elementem dekoracyjnym. Pozwala to tworzyć na ścianach i podłodze rozmaite wzory, umożliwia swoistą zabawę światłem - dzięki temu wnętrze staje się intymne i przytulne albo intrygujące i tajemnicze. Light Tile zapewnia także wygodę i bezpieczeństwo - w ciemnym pomieszczeniu może wskazywać drogę, wyodrębnić jakieś miejsce lub zasygnalizować schody.

   W płytkach ukryto najnowocześniejszą technologią. Specjalne diody przewyższają tradycyjne źródła światła, gdyż zapewniają wysoką jasność przy jednoczesnym niskim zużyciu energii oraz emisji ciepła. Ponadto LED ma bardzo długą żywotność - około 100 tys. godzin, co odpowiada ponad jedenastu latom działania bez konieczności wymiany. Elementy systemu Light Tile są odporne na kurz oraz wilgoć i bezpieczne dzięki zastosowaniu niskiego napięcia (12 V). Mają tylko 7 milimetrów grubości i są tak umieszczone w płytce, że jej powierzchnia pozostaje idealnie płaska, więc nie można się o nie potknąć. Diody są dopasowane do wodoodpornej oprawy pokrytej warstwą stali nierdzewnej i zespolonej z płytką. Instalacja systemu jest łatwa i bezpieczna, dzięki szczegółowej instrukcji można ją wykonać nawet samodzielnie, bez pomocy elektryka.
   Na podstawowy zestaw Light Tile składa się wydrążona płytka i dioda emitująca światło - biała, niebieska lub bursztynowa, oprócz tego transformator i przewód przyłączający. W przypadku większej liczby punktów świetlnych można użyć łańcucha składającego się z 2, 4, 8 lub 20 diod w jednym kolorze, jednak wtedy może okazać się potrzebny dodatkowy przewód i rozgałęziacz.
   Diody LED można zainstalować w płytkach o długości przynajmniej 20 cm, które wchodzą w skład jedenastu kolekcji z dotychczasowej oferty firmy Villeroy & Boch. Na płytkach kwadratowych 38-milimetrowy element emitujący światło znajduje się w centrum, zaś na prostokątnych jeden lub dwa takie elementy są umieszczane na osi płytki.
BE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski