Grabie. Utrudnienia na finał przebudowy drogi powiatowej

Grabie. Utrudnienia na finał przebudowy drogi powiatowej

Zdjęcie autora materiału
Jolanta Białek

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Grabie. Utrudnienia na finał przebudowy drogi powiatowej

©UMiG Niepołomice

Droga powiatowa w Grabiu zostanie całkowicie zamknięta w nocy z 20 na 21 lipca. Robotnicy będą kłaść tam nowy asfalt, co oznacza, że uciążliwy dla kierowców i mieszkańców remont jest już blisko końca
Grabie. Utrudnienia na finał przebudowy drogi powiatowej

©UMiG Niepołomice

Droga przez Grabie będzie nieprzejezdna od godz. 19 w piątek do soboty rano (godz. 6) - zapowiedział wykonawca prac. Trakt zostanie zamknięty na całej długości: od skrzyżowania z trasą na Węgrzce Wielickie (rejon Domu Kultury w Grabiu) do ul. Niepołomickiej w Niepołomicach - Podgrabiu (do mostu na Podłężance).

W tym czasie linia aglomeracyjna 221 (Niepołomice - Mały Płaszów w Krakowie) będzie kursowała tylko do pętli autobusowej w Brzegach. Zawieszone zostaną także trzy kursy „221” z dworca w Niepołomicach: 20 lipca o godz. 19.53 i 22.29, a 21 lipca z godz. 5.40.

Powód „blokady” kluczowej w tym rejonie trasy, to wykonywanie warstwy ścieralnej asfaltu na całej szerokości jezdni. Oznacza to, że trwająca od grudnia 2017 roku inwestycja, która rodzi wiele utrudnień w ruchu (droga była częściowo lub całkowicie zamykana już kilkakrotnie), zmierza do końca. To dobra informacja także dla tych kierowców, którzy muszą od 3 lipca jeździć przez Grabie z powodu zamknięcia drogi w Kokotowie (bardzo ruchliwa trasa relacji Brzegi - Wieliczka), gdzie PKP rozpoczęły przebudowę kolejowego wiaduktu.

- Przewidywany termin finału prac to koniec lipca, ale z uwagi na ostatnie deszcze roboty mogą potrwać nieco dłużej. Zamierzamy jednak otworzyć drogę tak szybko jak będzie to możliwe, niedługo po położeniu nakładki, natomiast pozostałe prace będą prowadzone już pod ruchem - powiedział nam wczoraj Grzegorz Łętocha, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Wieliczce.

Droga w Grabiu jest modernizowana na długości 1,5 km. Wybudowano tam chodniki oraz zatoki przystankowe. Jezdnia zyskała nową konstrukcję i została poszerzona do 6 m (na niektórych odcinkach). Przebudowano także sieci teletechniczne. Inwestycja finansowana przez powiat wielicki pochłonie blisko 3,9 mln zł.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo