Grad medali krakowskich karateków

Jerzy Filipiuk
Archiwum Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego
29 medali zdobyła ekipa Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego podczas Turnieju Mistrzów, który odbył się we Wrocławiu.

Zawody były poświęcone legendarnej postaci, byłemu prezydentowi Światowej Federacji Karate Tradycyjnego, sensejowi Hidetace Nishiyamie, który zmarł w 2008 roku w Los Angeles.

Podopieczni Rafała Wajdy zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowe, zdobywając cenne trofeum. W zawodach startowali karatecy od 6. roku życia do kategorii seniorów (łącznie 403 dziewcząt i chłopców).

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Jakub Cwajda, Natalia Barańska, Martyna Świątek, Kamil Rak (zdobył także nagrodę dla najlepszego zawodnika w swojej kategorii), Dominika Kmiecik, Karol Chłopicki, Karolina Wyporek i Wiktor Lech.

Po srebrne medale sięgnęli: Maksymilian Dudek, Kuba Rys, Ewa Czechowska, Małgorzata Cieślak, Maja Pasternak, Krzysztof Buczek, Wiktor Lech, Klaudia Mleko (dwa – w kata i kumite).

Brązowe krążki wywalczyli: Maksym Zajączkowski, Karol Kasperek, Aleksandra Kosydar, Piotr Pietrusiak, Anna Godyń, Bartek Kozioł, Leon Chłopicki, Bartłomiej Chojnacki, Natalia Firlit, Wiktoria Zachariasz, Pola Madej i Daniel Łaskarzewski.

Nad krakowską ekipą czuwali Mateusz Bąk, Krzysztof Buczek, Klaudia Mleko, Magda Mielnik, Michał Łach i Karolina Wyporek.