Graffit House to dziś jeden z najbardziej znanych budynków w...

Graffit House to dziś jeden z najbardziej znanych budynków w Krakowie

Zdjęcie autora materiału
Janusz Michalczak

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Graffit House to dziś jeden z najbardziej znanych budynków w Krakowie
1/9
przejdź do galerii

©Fot. Janusz Michalczak

Część Grzegórzek, w której znajduje się Graffit House, przeżywa dziś okres szybkiego rozwoju, stając się dużą, nowoczesną dzielnicą mieszkaniową.
Z racji swojego położenia Graffit House to dziś jeden z najbardziej znanych budynków w Krakowie. Jest on bardzo dobrze widoczny dla wszystkich, którzy przemieszczają się al. Pokoju na trasie centrum Krakowa - Nowa Huta.

W środowisku inwestorskim budowa tego obiektu uważana była za przedsięwzięcie wymagające sporej odwagi (działką interesowało się wielu deweloperów). Przez dekady w tym właśnie miejscu znajdował się znany budynek pływalni krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego, który - jak wszystkie budowle wzniesione w latach siedemdziesiątych -nie nadawał się do przebudowy i musiał zostać rozebrany.

Miejsce prestiżowe


Do obrysu jego bryły nawiązuje dziś część parterowa Graffit House’u, którą zajmują lokale użytkowe. Znajduje się tutaj recepcja prowadząca do biur, których znaczącą część powierzchni zajmuje firma wynajmująca niewielkie powierzchnie sektorowi tzw. smart biznesu. Budynek żyje od początku za sprawą popularnego marketu spożywczego, który odwiedzany jest licznie przez okolicznych mieszkańców.

Mieszkania i apartamenty - jest ich w sumie 77 - zajmują wyższe kondygnacje (od trzeciej) w tym liczącym sobie 11 pięter budynku. Część biurowa ma własną recepcję. Wybór miejsca pod budowę okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż w szybkim tempie zostały sprzedane wszystkie lokale i mieszkania.

Część Grzegórzek, w której znajduje się Graffit House, przeżywa dziś okres szybkiego rozwoju, stając się dużą, nowoczesną dzielnicą mieszkaniową zagospodarowując tereny po dużych zakładach przemysłowych - przede wszystkim Ludwika Zieleniewskiego. Inwestor, czyli Grupa Bryksy dała się poznać na przestrzeni ponad 35 lat działalności jako firma, która z powodzeniem radzi sobie w rozmaitych, czasem właśnie bardzo wymagających lokalizacjach. Niektóre z budowanych obiektów miały za sąsiedztwo historyczne kamienice.

Budynkiem takim były - wyróżnione w konkursie o tytuł Krakowskiego Mieszkaniowego Dewelopera Roku i nagrodę Złotego Sokoła - Apartamenty Nowy Świat przy ul. Cybulskiego (róg Garncarskiej) czy Apartamenty Sobieski Residence przy ul. Łobzowskiej.

W dwóch barwach


Zwycięstwo w konkursie w roku 2016 przyniosła grupie Bryksy budowa dużego, komfortowego kompleksu mieszkaniowego Małe Błonia przy ul. Buszka.

Podobnie jak wymienione wcześniej inwestycje, Graffit House stanowi świadectwo rosnącej jakości inwestycji realizowanych przez tego inwestora. Budynek ma między innymi rozległy podziemny parking, nowoczesne cichobieżne windy.

Uwagę sądu konkursowego pod przewodnictwem prof. Andrzeja Wyżykowskiego zwróciła również jakość wykończenia przestrzeni wspólnych.

W części mieszkalnej zamontowane zostały drzwi wejściowe antywłamaniowe klasy C i dwukolorowe okna. Od środka mają one barwę białą, od zewnątrz - antracytową. Kontrast ,,biały-szary”, tak charakterystyczny dla elewacji budynku, pojawia się również w jego wnętrzach.

ZOBACZ KONIECZNIE:Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Art. sponsorowany

Andrzej (gość)

Zgłoś naruszenie treści

"jeden z najbardziej znanych budynków w Krakowie" - ha ha ha! Dobre sobie!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ja bym wolał, gdyby pozostała fabryka.

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

Wolałbym, gdyby fabryka Zieleniewskiego pozostała, a tych darmozjadów z biurowców powinno się wywalić na zbity pysk. Biura to zakała Krakowa - zwłaszcza w tak wielkiej ilości.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo