Grand Prix dla Kariny Lipiarskiej-Pałki

Jacek Żukowski
Łucznictwo. Karina Lipiarska-Pałka z Grota Zabierzów pokazuje, że jest w wysokiej formie. Po wywalczeniu drużynowego wicemistrzostwa świata, wygrała turniej krajowy.

W Prudniku rozegrano pierwsze zawody z cyklu Grand Prix, mające na celu m.in. przygotowanie zawodników do startów w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Turniej rozgrywany był nowym, zmodernizowanym systemem w stosunku do roku ubiegłego.

W pierwszym dniu Lipiarska-Pałka zaprezentowała się z jak najlepszej strony. Wygrała bowiem eliminacje, zwyciężyła też we wszystkich pojedynkach pucharowych. W drugim dniu po wygraniu kwalifikacji i zwycięstwach w pojedynkach grupowych w drodze do finału uległa 4:6 Sylwii Zyzańskiej z Łucznika Żywiec, a w rywalizacji o trzecie miejsce 2:6 kolejnej zawodniczce Łucznika Wioletcie Myszor. Nowa klasyfikacja w tym cyklu zawodów oparta na wyliczeniach punktowych za poszczególne etapy rywalizacji, określa zwycięzcę w cyklu zawodów. I według tych wyliczeń zabierzowianka mogła się cieszyć z triumfu, wyprzedzając czwórkę reprezentantek Łucznika Żywiec.

-__ Zobaczymy, jak sprawdzi się nowy system? - zastanawia się klubowy trener zawodniczki Aleksander Jabłoński. - W każdym razie zawodniczki mają dodatkowe strzelania na dystansie 70 m. W drugim dniu strzelały jeszcze w dwóch grupach, a potem systemem „na krzyż” w półfinałach, czyli pierwsza zawodniczka z jednej grupy spotkała się z drugą, itd. Karina strzelała bardzo dobrze, jednak dwa ostatnie pojedynki jej nie wyszły. Dzień wcześniej z Zyzańską wygrała 6:0. Cieszy mnie fakt, że Karina utrzymuje równą formę. Podczas czterech strzelań na 70 m uzyskiwała wyniki od 321 do 326 punktów. Inne zawodniczki notowały spore wahania formy.

Kolejnym sprawdzianem dla reprezentantek Polski będzie Puchar Turcji w Antalyi który zostanie rozegrany w dniach 30 marca - 3 kwietnia.