Gratka dla kibiców Garbarni Kraków. Mogą wybrać wzór...

Gratka dla kibiców Garbarni Kraków. Mogą wybrać wzór klubowej koszulki retro [ZDJĘCIA]

Zdjęcie autora materiału
Jerzy Filipiuk

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Gratka dla kibiców Garbarni Kraków. Mogą wybrać wzór klubowej koszulki retro [ZDJĘCIA]
1/7
przejdź do galerii

©Hummel Polska

I liga piłkarska. Projektanci firmy Hummel Polska, głównego sponsora technicznego Garbarni Kraków, przygotowali unikatową serię koszulek, wzorowanych na dawnych strojach „Brązowych”.
Z sześciu projektów jeden trafi do sprzedaży jako oficjalna replika koszulki klubowej. Zostanie on wybrany w głosowaniu kibiców. Garbarnia zachęca więc swoich fanów i miłośników piłkarskiej historii Krakowa do oddawania swoich głosów.

Głosowanie odbywać się będzie do 10 września pod postem na profilu Hummel Polska. Można także podzielić się swoimi opiniami i ocenami.

Duńska firma stworzyła sześć projektów inspirowanych historią klubu. Nawiązują one do dawnych wydarzeń i okresów w dziejach Garbarni: 1929 rok – wicemistrzostwo Polski, 1931 – mistrzostwo Polski, 1932 – Puchar Ministra Spraw Zagranicznych, 1949 – okres po II wojnie światowej, powrót do I ligi, lata 1950 – i późniejsze to trudny okres w historii klubu, 1990 – symboliczny moment odrodzenia klubu, który powrócił na boisko na Ludwinowie.

- Historia Garbarni to też historia Krakowa. Rozpoczynając współpracę z tym legendarnym klubem, chcieliśmy oddać ducha tego miasta. Kibice ocenią, czy się to udało – zaznacza Nikodem Pałasz, dyrektor zarządzający Hummel Polska.

Garbarnia powstała w 1921 roku. W bieżącym, po 44 latach przerwy, znowu gra na zapleczu ekstraklasy. Władze klubu i Hummel Polska planują organizację meczu charytatywnego, w którym drużyna wystąpi w koszulkach retro.Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo