18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

"Greckie" propozycje

MH
Jeszcze do 10 stycznia można oglądać w sali wystawowej muzeum ekspozycję gwaszy krakowskiego malarza i ilustratora książek dla dzieci Pawła Kołodziejskiego. Wystawa nosi tytuł: "Pejzaż krakowski". Artysta urodził się w Myślenicach i po ukończeniu Liceum Plastycznego studiował w krakowskiej ASP malarstwo sztalugowe i ścienne. Paweł Kołodziejski posiada bogaty dorobek ilustracji książkowej. Zaprojektował i zilustrował kilkadziesiąt książek dla dzieci i młodzieży. W latach 2000-2003, współpracując z Wydawnictwem "M", tworzył rysunki do wierszy księdza Jana Twardowskiego oraz autorskie projekty m.in. ilustracje do książek "Modlitwa Celtów" i "Opowieści o św. Franciszku". W latach 2003-2005 malarz zrealizował własny projekt polichromii w refektarzu klasztoru oo. Bernardynów w Krakowie.

Dla każdego coś interesującego

Muzeum Regionalne "Dom Grecki" w Myślenicach zaprasza w styczniu na wiele ciekawych zajęć, wernisaży i wykładów.

W drugiej połowie stycznia "Dom Grecki" zaprezentuje swoim bywalcom bardzo ciekawą wystawę pt. "Malarstwo Nikifora". Obrazy prezentowane podczas tej ekspozycji pochodzić będą ze zbiorów zaprzyjaźnionego z Domem Greckim Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni.
W najbliższą środę o godzinie 16.30 wznowione zostaną w muzeum wykłady wchodzące w skład cyklu Myślenickich Konfrontacji Kulturalno-Naukowych. W związku z faktem, że rok 2007 ogłoszony został rokiem Stanisława Wyspiańskiego, wygłaszający wykład kierownik Galerii Malarstwa Zachodnioeuropejskiego w Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie Janusz Wałek zaprezentuje prelekcję związaną tematycznie ze Stanisławem Wyspiańskim. Janusz Wałek zawita w progi Domu Greckiego już po raz kolejny, bowiem wcześniej wygłosił tu wiele ciekawych i interesujących wykładów dotyczących historii sztuki.
Na połowę stycznia kierownictwo muzeum przewidziało wieczór muzyczno-literacki zatytułowany: "Z kolędą przez świat". Podczas koncertu na kameralnej scenie muzeum zaprezentuje się trójka artystów: Irena Urbańska (śpiew), Lesław Lica (pianino) oraz Tadeusz Szybowski (recytacja).
Przez cały styczeń odbywać się będą w muzeum zajęcia i warsztaty od dawna stanowiące żelazny punkt kulturalnej oferty tej placówki. Tak więc w czwartki i soboty zajęcia z profesjonalnego kursu rysunku i malarstwa prowadzi myślenicki grafik Rafał Zalubowski, natomiast warsztaty twórcze dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat: "Zabawy ze sztuką" oraz zajęcia plastyczno-ceramiczne, etatowi pracownicy muzeum.
Tekst i fot. (MH)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski