Gród został zniszczony w końcówce spotkania

MZ
Od pierwszej do ostatniej minuty spotkania zespół z Szaflar miał dużą przewagę. Goście praktycznie nie zagrozili bramce Nykazy.

Pierwszego gola zdobył w 9 min Maciaś, dobijając strzał Babonia. Miejscowi usilnie dążyli do powiększenia przewagi, mieli jednak kiepsko ustawione celowniki. W pierwszej połowie kibice nie doczekali się więc kolejnych bramek.

Apetyty widzów zaspokojone zostały natomiast po zmianie stron. Fajerwerk strzelecki górali zapoczątkowany został w 61 min, kiedy szybki i składny kontratak Szaflar wykończył Gogolak. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców w 86 min, finalizując akcję przeprowadzoną na lewej flance.

Na tym się nie skończyło, gospodarze zdążyli zdobyć jeszcze dwa gole. W 89 min do bramki Grodu trafił sprytnym, niesygnalizowanym uderzeniem zza pola karnego Kłosowski, a w 90 min Maciaś, po centrze F. Kamińskiego, uderzył z trzech metrów, nie dając szans bramkarzowi z Podegrodzia.

Rozmiary zwycięstwa gospodarzy mogły być jeszcze okazalsze. Otóż w 68 min po faulu na Kłosowskim, mieli oni rzut karny. F. Kamiński przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką.

Piłkarze z Szaflar potwierdzili, że będą w tym sezonie liczącą się w sądeckiej okręgówce siłą. Grają bezkompromisowo, nie wdając się w futbolowe szachy. I, co najważniejsze, walczą do końca.

LKS Szaflary 5 (1)
Gród Podegrodzie0

Bramki: 1:0 Maciaś 9, 2:0 Gogolak 61, 3:0 Gogolak 86, 4:0 Kłosowski 89, 5:0 Maciaś 90.

Szaflary: Nykaza - MarekI (76 Hajnos), Strama, Rusnak, Maciaś - Joniak (61 Szczerba), Jarząbek, F. Kamiński, P. Kamiński - Baboń (46 Kłosowski), Gogolak.

Gród: D. Konstanty - PlataI (66 Zieliński), G. Konstanty, Berowski, M. Knurowski - R. Knurowski I, Zgrzeblak, Kazała, Wajda - Matiasz (76 Nowak), OlszakI