PAN
Dariusz Jaworski (z prawej) jest liderem Iskry Radwanowice Fot. Andrzej Wiśniewski
KLASA A KRAKÓW, GRUPA II. Nieoczekiwane zwycięstwo Wawelu w Modlnicy

Nadwiślan Kraków - Iskra Radwanowice 10:2 (5:0)

Bramki: Muskalski 3, Krzywda 2, Miarka, Mrowiec (karny), Górnisiewicz, Sala, D. Żychowski - Haber, Zgoda.

Nadwiślan: Mrowiec - K. Żychowski (70 Miśtal), Turbasa, Górnisiewicz, Korytowski, Wal (55 Czarnecki), Fima (75 Miarka), D. Żychowski, Sala, Muskalski (60 Krzywda), Stanek.

Iskra: Welian - Urbańczyk, Janik, Zgoda, Bogacki, Mirek, Jaworski, Bartosiewicz, D. Krzysiak, Haber, T. Krzysiak oraz Turczyński.

Zwycięstwo Nadwiślanu nie wymaga komentarza. Podopieczni Piotra Fimy zdemolowali przeciwnika, który po odejściu kilku czołowych graczy w niczym nie przypomina solidnej drużyny z poprzedniego sezonu. Bohaterem meczu został Muskalski, który zwykle gra jako boczny obrońca lub pomocnik. Tym razem miał więcej zadań ofensywnych i w ciągu godziny zdobył trzy bramki.

Błękitni Modlnica - Wawel Kraków 2:4 (1:0)

1:0 Piszczek 30, 1:1 Bętkowski 57, 2:1 Zaporowski 66, 2:2 Szewczyk 70 (karny), 2:3 Błoński 81, 2:4 Pawluś 90.

Błękitni: Regulski - Zabiegaj, Kuciel, Pyzioł, Kaliś, Synowski, Szumiec (46 Zieliński), Zaporowski, Lorenc (25 Celarski), Piszczek (65 Baryła), Brud (57 Podgajny).

Wawel: Darłak - Ziobro, Gilarski, Podsiadły, Szegiera, Wolan, Szewczyk, Janus (90 Rumian), Błoński, Bętkowski (70 Brandys), Pawluś.

Największa niespodzianka tej kolejki. Gospodarze w I połowie byli zespołem dyktującym warunki gry, jednak udało im się strzelić tylko jedną bramkę, gdy Piszczek przelobował bramkarza Wawelu. Od 20 minuty miejscowi grali w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartkę otrzymał Kaliś. Po przerwie goście wyrównali, a kontuzji nosa doznał stoper Błękitnych Pyzioł. Grający w dziewiątkę gospodarze znów wyszli na prowadzenie, ale przypłacili to stratą dwóch bramek, zanim Pyzioł wrócił opatrzony na boisko. Losów meczu nie dało się już odwrócić, a Błękitnych dobił jeszcze Pawluś.

(PAN)

Wanda Kraków - Dragon Szczyglice 5:1 (1:0)

1:0 Klęk 9, 2:0 Klęk 65, 3:0 Bobela 70, 3:1 Zieliński 72, 4:1 Dutka 77, 5:1 Dutka 85.

Sędziował: Marcin Ciepły (Kraków). Żółte kartki: Sas.

Wanda: Korpak - Maj, Urych, Luzarowski, Prażuch - Raczyński (62 Bobela), Błachut (82 Pindor), Żółciak, Ciuśniak - Klęk, Dutka (86 Krawczyk).

Dragon: Schneider - Kołodziejczyk (32 Kańka), Sas, Morawiec, Zieliński - Dubiel (83 Cerazy), Kwoka (83 Gębarowski), Rusinek, D. Molik - R. Molik, Mroziński.

Efektowny wolej Jarosława Klęka, który na początku meczu dał prowadzenie Wandzie, sprawił, że przyjezdni długo sprawiali wrażenie zamroczonych. Jakby każdy z nich dostał cios od boksera wagi ciężkiej i przed przerwą ich ataki kończyły się przeważnie rzutami rożnymi. Ich szczęście, że gospodarze okazali się miłosierni i zamiast od razu uderzać, jak choćby Krzysztof Ciuśniak, który miał pustą bramkę, zwlekali. Dzięki temu zaraz po przerwie Dragon, dokładniej Krzysztof Sas, stanął przed doskonałą szansą wyrównania, lecz świetnie spisał się Krzysztof Korpak. Od tego momentu trzeba było jednak mieć skupioną cały czas uwagę, gdyż w jedną i drugą stronę sunęły akcja za akcją. Zrobiło się znacznie ciekawiej niż na spotkaniach znacznie wyższych lig. I czuło się, że gole muszą jeszcze być, jednak na kolejne trafienia przyszło trochę poczekać. Najpierw pokazał się znowu Klęk, celnie uderzając z ostrego kąta, ale to nie on zdobył bramkę spotkania. Jeszcze piękniejszy był bowiem strzał Rafała Zielińskiego, po którego woleju piłka wpadła w "okienko" bramki gospodarzy, lecz na więcej jego drużyny nie było w sobotę stać.
Bogdan Przybyło

W innych meczach: Bieżanowianka Kraków - Dąbski Kraków 0:0; Prokocim Kraków - Zwierzyniecki Kraków 3:0 (1:0), Sierant 2, Kucabiński; Niegoszowianka - Płomień Jerzmanowice 1:3 (1:1), Boguś - Tucharz, Krzystanek, M. Mirek; Sportowiec Modlniczka - Bratniak Kraków 2:3 (1:0), Bargieł, Mazur - Matysik, Kutrzyk, R. Kupka.

1.   Prokocim   11   29   35-8

2.   Nadwiślan   11   24   47-19

3.   Bratniak   12   24   32-27

4.   Zwierzyniecki   11   22   34-20

5.   Błękitni   11   19   34-18

6.   Wanda   11   15   23-23

7.   Dąbski   11   15   20-22

8.   Płomień   11   15   19-25