Grosicki nie wyrównał

(FIL)
Francja. Ze zmiennym szczęściem grały dwie drużyny, w których występują nasi rodacy. Lepiej - Reims (Grzegorz Krychowiak), pokonując u siebie Valenciennes 3:1.

Polak przebywał na boisku przez całe spotkanie. Był to jego 25. mecz ligowy w tym sezonie (3 gole, 5 żółtych kartek).

Tymczasem Rennes (Kamil Grosicki) przegrał na własnym boisku z Guingamp 0:2. Nasz rodak pojawił się na murawie w 66 minucie, przy stanie 0:1. W 83 minucie oddał mocny strzał zza pola karnego, po którym Mamadou Samassa sparował piłkę na rzut rożny. Był to piąty występ Grosickiego w Ligue 1 (na razie bez bramek i bez kartek).

Wyniki
Lorient - Bastia 1:1 (1:0), Manga 35 - Bruno 50; Nice - Toulouse 0:2 (0:0), Basat 65, Yedder 90+2; Reims - Valenciennes 3:1 (2:0), de Preville 21, Oniangue 38, Charbonnier 77 - Dossevi 88; Rennes - Guingamp 0:2 (0:1), Giresse 39, Yatabare 90+5 k.; Sochaux - Girondins 2:0 (0:0), Ayew 70, Bakambu 82; St Etienne - Monaco 2:0 (1:0), Lemoine 17, Hamouma 67; Evian - Nantes 2:0 (0:0), Barbosa 61, Wass 77; Ajaccio - Lille 2:3 (2:2), Tallo 1, 42 - Kalou 26, 38, 74 k.; Lyon - Montpellier 0:0. Po zamknięciu numeru: Paris SG - Olympique M.