Grosicki spada z hukiem! Jego Hull zostało rozbite przez Tottenham

Michał Perzanowski
AFP/EASTNEWS
Spadkowicz Premier League, Hull City, spadł z ligi z hukiem. W ostatniej kolejce przegrało z Tottenhamem aż 1:7! 45 minut zagrał w tym spotkaniu Kamil Grosicki.

Tak przed meczem pisał Kamil Grosicki na swoim oficjalnym Twitterze. Nie spodziewał się, że wicemistrzowie Anglii będą tak rozpędzeni. Zdawało się, że jest to mecz tak naprawdę bez znaczenia. "Koguty" wywalczyły sobie drugie miejsce w lidze, natomiast "Tygrysy" na kilka kolejek przed końcem straciły szanse na utrzymanie.

Zawodnikom z White Hart Lane zależało jednak na koronie króla strzelców dla Harry'ego Kane'a. Tydzień wcześniej, Anglik zdobył cztery i chciał to powtórzyć właśnie z zespołem Grosickiego. Prawie mu się to udało. Prawie, bo skompletował w niedzielne popołudnie hat-tricka. Anglik zdobył dwie bramki w trzy minuty, a dokładnie między 11. a 13. minutą meczu. W drugiej połowie dołożył trzecie trafienie i z 29 golami na koncie został najlepszym strzelcem Premier League.

Kamil Grosicki pojawił się na boisku w drugiej połowie przy wyniku 3:0. Nie zdziałał jednak zbyt wiele, natomiast defensywa gospodarzy kompletnie się rozsypała. Mimo bramki Clucasa w 66. minucie na 1:3, goście nie pozwolili swoim rywalom na nic więcej. Hull ostatecznie przegrało 1:7 i z hukiem spadło z najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii.

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Grosicki spada z hukiem! Jego Hull zostało rozbite przez Tottenham - Gol24