Grot jest mistrzem!

ŁUCZNICTWO. Na torach w Głuchołazach walczono o tytuły mistrzów Polski w kategorii seniorów.

Doskonale zaprezentowały się łuczniczki Grota Zabierzów w składzie - Karina Lipiarska, Agata Stanieczek, Anna Stanieczek i Adrianna Kawa, które w efektowny sposób pokonały w finale bardzo mocny zespół Łucznika Żywiec 200:198 zdobywając złoty medal i tytuł mistrzyń Polski.

W drodze do finału zawodniczki Grota pokonały Unię Pielgrzymka 195:194 i Dąbrovię Dąbrowa Tarnowska 199:162. Niemniej efektownie zaprezentowała się Karina Lipiarska, która zdobyła indywidualnie srebrny medal, ulegając 4:6 w finale, po wyrównanym pojedynku, najlepszej łuczniczce w Polsce ostatnich lat Justynie Mospinek-Kluz (Piątka Zgierz). Był to rewanż za finał z 2009 roku, kiedy to zwyciężyła Karina Lipiarska.

W drodze do finału Lipiarska pokonała zawodniczki Dąbrovii Małgorzatę Mickiewicz 6:4, Agatę Bulwę 7:3 i w walce o ścisły finał zawodniczkę Łucznika - Joannę Rząsę 6:5, po barażu 10:7. Lipiarska zdobyła ponadto srebrny medal na dystansie 50 m i brązowy na 30 m.

Tradycją w mistrzostwach Polski jest strzelanie do sylwetki kura. Tutaj wśród kobiet najlepszą była Lipiarska.- Drużyna po raz pierwszy zdobyła ten tytuł - mówi trener Grotu Aleksander Jabłoński. - Liczyliśmy na strefę medalową, brązowy krążek był szczytem marzeń. W finale Karina wygrywała 4:2, ale przgrała z najlepszą obecnie zawodniczką w Polsce.