Grupa Azoty Unia. Tarnowska drużyna wznowiła treningi po świąteczno-noworocznej przerwie w mocno osłabionym składzie

Jerzy Filipiuk
Czy w II rundzie superligi tarnowianie będą mieli okazję cieszyć się ze swoich wyników? Tomasz Schenk
Piłkarze ręczni Grupy Azoty Unii Tarnów wznowili zajęcia po świąteczno-noworocznej przerwie. Mają już za sobą kilka treningów i jeden sparing. Drużyna rozpoczęła przygotowania do drugiej rundy w mocno osłabionym składzie.

Grupa Azoty Unia Tarnów - bez kilku zawodników

Z powodu problemów zdrowotnych wśród trenujących zabrakło czterech zawodników. Białorusin Kiryl Kniazew rehabilituje się po wybiciu stawu barkowo-obojczykowego, Łukasz Kużdeba po zabiegu kciuka wznowi treningi za kilkanaście dni, a Jakub Kowalik i Bośniak Ajdin Zahorović, którzy są po operacji rekonstrukcji więzadeł krzyżowych przednich, 14 stycznia przejdą testy, które powinny określić, jak długo jeszcze będą pauzować.

W pierwszych zajęciach nie brali udziału także Japończycy Rennosuke Tokuda i Shuichi Yoshida (powołani do reprezentacji), Ukrainiec Taras Monocki (przebywający na obozie treningowym w Zaporożu) oraz Konrad Wątroba (powołany na konsultację szkoleniową kadry narodowej juniorów).

Japończycy 31 grudnia w zagrali w meczu 4 Nations Cup z Polską (27:28), strzelając odpowiednio cztery i trzy bramki. Potem przeciwko "Biało-czerwonym" mieli wystąpić w Hiszpanii, ale z powodu zakażeń koronawiursem przez aż dziesięciu graczy japońska drużyna została wycofana nie tylko z tego turnieju, ale i z mistrzostw Azji, których była jednym z faworytów (zamknęła tym samym sobie drogę na MŚ 2023 w Polsce i Szwecji, chyba, że otrzyma "dziką kartę").

Grupa Azoty Unia Tarnów - cztery sparingi i PP

Pierwszym zimowy sprawdzianem formy tarnowian był ich sparing (trzy razy po 20 minut) z młodzieżową reprezentacją Polski (zawodnicy z rocznika 2002), wygrany 30:27. Trener gospodarzy Patrik Liljestrand dysponował tylko dwunastoma podopiecznymi, ale ci po zaciętej, wyrównanej grze okazali się lepsi od rywali, prowadząc po pierwszej tercji 11:10, a po drugiej 21:18.

Kolejnymi przeciwnikami "Jaskółek" będą: 13 stycznia w Tarnowie - Orlen Upstream SRS Przemyśl (I liga), 15 stycznia w Opolu - Gwardia (superliga), 19 stycznia w Warszawie - AZS UW (I liga - mecz 1/16 finału Pucharu Polski), 27 stycznia w Tarnowie - Handball Stal Mielec (superliga). Po trzech sparingach i jednej pucharowej grze tarnowianie wznowią zmagania w superlidze (na półmetku rozgrywek zajmują dziesiąte miejsce) w pierwszy weekend lutego spotkaniem u siebie z Azotami-Puławy.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0