Grupa II Kraków

PAN
Gracze Wawelu (w fioletowych strojach) przegrali kolejny mecz ligowy Fot. Michał Klag
PROKOCIM - WISŁA RZĄSKA 8-0 (3-0)

1-0 Sierant 12, 2-0 Kucabiński 31 karny, 3-0 Kucabiński 39, 4-0 Stankiewicz 48, 5-0 Kucabiński 54, 6-0 Sierant62, 7-0 Małecki 70, 8-0 Glina 75

Sędziował Michał Sosin, Widzów 100

Prokocim: Michalski (66 K. Wójcik) - Dolczak, Stankiewicz, Łobodziński, Tomczuk - Małecki (77 Mleczek), Kucabiński, Marzec (46 Nowak), Glina - Ł. Wójcik, Sierant.

Wisła: Łukasiewicz - Skrzypoń, Witkowski, Bieszczanin, P. Janik (55 Knap)- Bałuszek, Frączek, Walczyk, Wiśniewski - Domagała, Matysiak (55 Ł. Janik).

Początek meczu nie zapowiadał pogromu gości. Już w pierwszych minutach piłkarze Wisły wywalczyli dwa rzuty rożne, a Michalski wybronił groźne uderzenie Walczyka z ostrego kąta. Z czasem "Kolejarze" opanowali sytuację na boisku i rozgromili przyjezdnych. (AJH)

Dąbski Kraków - Dragon Szczyglice 3-4 (2-2)

Bramki: Turczyk 2, Ras - Mroziński 2, D. Molik (karny), Kuk.

Dąbski: Futro - Jekot (46 Cebula), Kłak, K. Madyda, Nowak, Moskal, S. Madyda (60 Ziarkowski), Semper (65 Bodziony), Rospond, Ras, Turczyk.

Dragon: Dziura - R. Zieliński, Machnik, Rusinek, Kmiecik, Kuk, Piocha (75 Kańka), Bartyzel, M. Zieliński, D. Molik, Mroziński (85 R. Molik).

Mecz był bardzo ciekawy, z dużą liczbą bramkowych sytuacji. Dragon wygrał zasłużenie, będąc drużyna lepszą. Prowadzenie przyjezdni uzyskali po strzale D. Molika z karnego, podyktowanego za faul na Mrozińskim. Błyskawicznie do remisu doprowadził Raś zaskakując Dziurę silnym strzałem z okolic pola karnego. Goście znów objęli prowadzenie po strzale Mrozińskiego, ale przed przerwą ładnym lobem bramkarza Dragonu zaskoczył Turczyk i po pierwszych 45 minutach gry był remis. Potem przewaga Dragonu była bardzo wyraźna, zwłaszcza w linii pomocy goście prezentowali się lepiej, bardziej kombinacyjnie rozgrywali też swoje ataki. Efektem tego były dwa gole, a gospodarzom na osłodę pozostała bramka Turczyka, która nie zmieniła już losów zawodów.

(pan)

Błękitni Modlnica - Niegoszowianka 1-4 (1-1)

0-1 Berrada 35, 1-1 Podgajny 37, 1-2 Katra 70l 1-3 Katra 80, 1-4 Szkamrut 82.

Sędziowała Daria Listwan. Widzów 50.

Błękitni: Regulski - Zabiegaj, Celarski Kwaśniewski, Stokłosa (80 Pyzioł) - Kalis, Szumiec (46 Morawiec), Synowski (70 Zaporowski), Nawrot (70 Brud) - Piszczek, Podgajny.

Niegoszowianka: Bożek - Bergel, Szajnowski, Stala, Kurek - Wójcik, Pietras, Dębowski, Bogus (46 Szkamruk) - Katra (85 Galon), Berrada (88 Lesiński).

Mało kto się spodziewał. że beniaminek wygra na stadionie w Modlnicy z drużyna, która uchodzi za jedną z najlepszych w tej lidze. Podopieczni Andrzeja Molika zagrali jednak tego dnia z ogromną pasją i determinacją. Pozwoliło im to na skuteczną grę w obronie oraz niezwykle skuteczną w ataku. Błękitni od początku przystąpili do ataków, mieli przewagę w polu, nawet ładnie rozgrywali swoje akcje, ale goście skutecznie rozbijali ataki przeciwnika. W 35 minucie błyskotliwy Berrada oszukał obronę rywala i pokonał Regulskiego, Błękitni odpowiedzieli bramką Podgajnego, ale w drugich 45 minutach strzelali już tylko piłkarze z Niegoszowic.
(pan)

Armatura Kraków - Zwierzyniecki Kraków 1-4 (1-2)

0-1 Madoń 13, 0-2 Dziura 30, 1-2 Włodarczyk 35, 1-3 Dziura 61, 1-4 Świerad 72.

Sędziował Janusz Korzeniak. Widzów 50.

Armatura: Betleja - Baliga, Marek, M. Zagata, Badoń, Włodarczyk, M. Napora, Kowalczyk, Janiszyn, Szybowski, Skwara.

Zwierzyniecki: Mstalerz - Polak, Madoń, Cieloch, Filipowski - Krzystyniak, Pabian, Dziura, Świerad - Rutkowski.

Rzeczywistośc okazała się upiorna dla obu drużyn. Armatura wystawiła do walki gołą jedenastkę, goście cały mecz grali w dziesiątkę i wygrali! Ważne jest to, że gracze beniaminka nie zdobyli trzech punktów szczęśliwie, po przypadkowej akcji lub przychylnej decyzji arbitra. Podopieczni Marka Kowalskiego byli pod każdym względem lepsi od gospodarzy, którzy grali pod każdym względem źle. W 13 minucie Madoń popisał się silnym strzałem z dystansu i goście objęli prowadzenie. Druga bramka padła po szarży Rutkowskiegio, który z linii końcowej dograł do Dziury, a ten dopełnił formalności. Bramka Włodarczyka dała nadzieję gospodarzom, którzy w drugiej połowie przystąpili do skomasowanych ataków. Podopieczni Marcina Kossaka stwarzali sytuacje bramkowe, trzy miał M. Zagata, groźnie uderzali Szybowski i Skwara, ale Mastalerz bronił bardzo pewnie. Goście grali na kontrę i dwukrotnie oszukali obronę rywala. Najpierw Pabian zagrał do Rutkowskiego, ten z pierwszej piłki zagrał do Dziury, który kapitalnie przymierzył w okienko. Czwartą bramkę uzyskał Świerad wykorzystując sytuację sam na sam. Dwie bramkowe okazje miał dodatkowo Rutkowski, ale dobrze interweniował Betleja.

Paweł Panuś

Garbarnia II - Wawel Kraków 4-0 (2-0)

1-0 Stokłosa 15, 2-0 Kalemba 30, 3-0 Kawaler 57, 4-0 Kozieł 60.

Garbarnia II: Wałach - Dudzicki (60 Marut), S. Zygmunt, Pluta (46 Kaim), Bajołek (65 Talkowski) - Stokłosa, Kuźma, Kalemba, Leszczak (75 Przysiężniak) - Kozieł, Kawaler.

Wawel: Różycki - Wcisło, Szumiec (65 Kiepura), Podolecki, Cieśla - Szegiera, Szczypczyk, Kadula, Kawski - Kurowski, Kupis.

W innych meczach: Bieżanowianka - Nadwislan 1-2 (0-1), Moroński - Foltak, Sala;

Iskra Radwanowice - Bratniak Kraków 13-2 (7-0), Całek 4, Jędrszczyk 3, Dudziński 2, Krzysiak 2, Datoń 2 - Kromka, Vieira.

1. Prokocim 10 24 29-8

2. Zwierzyniecki 10 20 31-7

3. Garbarnia II 10 18 29-10

4. Iskra 10 17 37-16

5. Dragon 10 17 24-24

6. Nadwiślan 10 16 31-22

7. Błękitni 10 15 19-16

8. Niegoszowianka 10 15 23-36