Gwałciciele z Małopolski. Ofiarami dzieci, starsze kobiety, Ukrainki

Artur Drożdżak
Artur Drożdżak
Skazany gwałciciel Tomasz O. Artur Drożdżak
Na swoje ofiary polowali lub wybierali je przypadkowo. W zależności od okoliczności dokonanych przestępstw sprawców gwałtów spotykała mniej lub bardziej surowa kara. Wielu z nich ma na koncie kilka wyroków za przestępstwa seksualne.

WIDEO: Trzy Szybkie

1. Gwałt 70-latki

Skazany gwałciciel Tomasz O.
Skazany gwałciciel Tomasz O. Artur Drożdżak

Karę trzech i pół roku więzienia wymierzył krakowski sąd Tomaszowi O., który dokonał gwałtu ze szczególnym okrucieństwem na 70-letniej kobiecie. Mężczyzna przyznał się do winy. Z ustaleń śledztwa wynikało, że 29-letni Tomasz O., kawaler, bezrobotny rencista, karany w przeszłości za kradzieże przypadkowo spotkał znajomego, 40-letniego mężczyznę. Razem wypili alkohol, potem poszli do mieszkania 40-latka, gdzie była też jego matka. Kobieta dwa, trzy razy w tygodniu zjawiała się w mieszkaniu, szykowała synowi posiłki i robiła porządki. W pewnej chwili nietrzeźwy Tomasz O. zaatakował kolegę, bił go po twarzy i groził mu nożem. Potem stał się agresywny w stosunku do kobiety I dokonał na niej gwałtu. Pobity syn kobiety obserwował całe zdarzenie, ale nie interweniował ze strachu, bo bał się uzbrojonego napastnika.

2. Napad na cmentarzu

Gwałciciel Jan R.
Gwałciciel Jan R. Artur Drożdżak

Karę 8 i pół roku więzienia wymierzył krakowski sąd 52-letniemu Janowi R. który był oskarżony o zgwałcenie kobiety na Cmentarzu Rakowickim. Do zdarzenia doszło w styczniu 2018 r. Wyrok nie jest prawomocny. Mężczyzna już odsiedział 5-letni wyrok za gwałt ze szczególnym okrucieństwem na Ukraince, którą napadł i wykorzystał w 2002 r. Potem miał jeszcze proces za próbę gwałtu i za to przestępstwo odsiadywał dwuletni wyrok w latach 2012-14 skazany przez sąd w Miechowie. Ponownie zaatakował tym razem 30-latkę, gdy w środku dnia była na cmentarzu. Groził jej śmiercią, używał przemocy i kilka razy zmusił do aktów seksualnych. Kobieta ze strachu o życie spełniała wszystkie jego żądania.

3. Wykorzystał sąsiadkę

Gwałciciel i zabójca Tomasz G.
Gwałciciel i zabójca Tomasz G. Artur Drożdżak

- Nawet dziecko wie, że zatkanie nosa i ust innej osobie prowadzi do jej śmierci, więc oskarżony musiał sobie zdawać sprawę, jakie skutki może mieć jego działanie - mówiła sędzia w wyroku i skazała Tomasza G. na 25 lat więzienia za gwałt i zabójstwo 84-latki z Przeciszowa koło Oświęcimia. Do gwałtu i zbrodni doszło 19 sierpnia 2007 r. Tomasz G. ps. "Gucio", średniego wzrostu, ostrzyżony na jeża 30-latek w zielonym dresie w milczeniu, ze spuszczoną głową wysłuchał wyroku Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Wcześniej w ostatnim słowie prosił o łagodne potraktowanie. - Nie chciałem tego zrobić. Przepraszam rodzinę pokrzywdzonej - mówił z trudem. Podwyższenia kary dla niego domagali się z kolei krewni zamordowanej. - Prosimy o najwyższy możliwy wyrok - przekonywali. Sąd jednak utrzymał w mocy orzeczenie I instancji, na mocy którego Tomasza G. skazano na 25 lat więzienia i zapłatę 20 tys. zł zadośćuczynienia rodzinie zabitej za ból i cierpienie po śmierci najbliższej osoby.

4. Seks z chłopcem

Gwałciciel Roman B.
Gwałciciel Roman B. Artur Drożdżak

Wyrok 12 lat więzienia otrzymał Roman B., który przed krakowskim sądem odpowiadał za gwałt na 10-latku. Do zdarzenia doszło na terenie ogródków działkowych w Chrzanowie. 49-letni Roman B. około 20 lat spędził za kratami. Jest recydywistą. Od 1995 roku wielokrotnie był skazywany za przestępstwa wobec dzieci. Na wolność wyszedł po odbyciu pełnej kary 12 lat więzienia, orzeczonej za 6 przestępstw wobec dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Po wyjściu z więzienia pedofil trafił na oddział psychiatryczny szpitala w Chrzanowie, po dwóch tygodniach został zwolniony na własne życzenie. Wtedy dokonał gwałtu na 10-latku. Po zatrzymaniu przyznał się do zarzutów i skorzystał z prawa do odmowy wyjaśnień.

5. Gwałciciel z baru

Gwałciciel Dominik B.
Gwałciciel Dominik B. Artur DRożdżak

Sąd Apelacyjny w Krakowie podwyższył z 7 do 10 lat karę więzienia dla Dominika B., który usiłował zgwałcić i zamordować mieszkankę wioski pod Wieliczką. Złamał kobiecie żuchwę i 7 żeber. Pokrzywdzona w ostatniej chwili zdołała mu się wyrwać, gdy w samoobronie kopnęła go w krocze. Do napadu doszło w 2007 r. Napastnik wypatrzył kobietę w barze "Ranczo" w Szarowie. Gdy opuściła lokal sprawca zaczaił się w pobliskim sadzie. Sprawca już wcześniej był karany za próbę gwałtu na 2 lata więzienia. Z opinii biegłego wynikało, że to modelowy typ psychopatycznego sprawcy gwałtu, czyli takiego który nie planuje ataku, a działa pod wpływem instynktu i wykorzystuje sytuację po spożyciu alkoholu

6. Zabójca i gwałciciel

Tadeusz G. zabójca i gwałciciel
Tadeusz G. zabójca i gwałciciel Artur DRożdżak

Na 25 lat więzienia sąd skazał Tadeusza G., który z dwoma wspólnikami dokonał zabójstwa trojga Ukraińców i zgwałcił jedną z ofiar. Do zbrodni doszło w 1991 r. Ukraińcy wracali do ojczyzny i zatrzymali się na leśnym parkingu pod Kielcami. Tam zostali zaatakowani, obrabowani i zastrzeleni, a kobieta wcześniej zgwałcona. Na ślad sprawców udało się wpaść krakowskiej policji po latach, gdy prowadzono śledztwo dotyczące napadów na właścicieli kantorów na południu kraju, Ujęto wówczas Tadeusza G. i skazano na dożywocie. Przy okazji wyjaśniono sprawę sprzed lat dotyczącą zabójstwa i gwałtu, w której ofiarami byli Ukraińcy.

7. Dewiacje sprawcy

Stanisław G recydywista
Stanisław G recydywista Artur DRożdżak

U wielokrotnego gwałciciela Stanisława G. lekarze wykryli liczne inne dewiacje, m.in. pedofilię i zoofilię. Sam przyznawał, że gdyby nie został złapany, dalej robiłby to, co do tej pory. Pierwszy wyrok Sądu Rejonowego w Muszynie w 1988 r. był nieduży. Ledwie dwa lata za gwałt. Nie minęło kilka miesięcy, gdy kolejna kobieta stała się ofiarą. Lekarze napisali, że cierpi na raptofilię, czyli odmianę sadyzmu. - Badany osiąga satysfakcję seksualną tylko wtedy, gdy gwałci swoje ofiary - napisali biegli. Wyrok za drugi gwałt: trzy lata więzienia. Założył rodzinę, urodziły mu się dzieci, pracował. Znowu próba gwałtu, recydywa i wyrok. Znowu trzy lata. Za seksualne wykorzystywanie nieletniej córki sąd w Gorlicach skazał go na cztery i pół roku więzienia. Potem było kolejne ofiary i ostatni wyrok 13 lat i 10 miesięcy 11 więzienia z molestowanie i gwałty

8. Pedofil recydywista skazany

Hubert B. z wyrokiem
Hubert B. z wyrokiem Artur DRożdżak

Karę 6 lat i 8 miesięcy więzienia wymierzył krakowski sąd 40-letniemu recydywiście Hubertowi B. za molestowanie nieletniego chłopca. Z ustaleń wynika, że do przestępstwa przez kilka tygodni dochodziło w Krakowie i jednej z okolicznych miejscowości. Po odbyciu kary mężczyzna zostanie umieszczony w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym, gdzie odbędzie terapię. Ostatnio pracował w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Krakowie jako opiekun osób starszych. W przeszłości Hubert B. był karany za gwałt. W 2007 r. wykorzystał 17-latka, którego poznał w szpitalu, w którym Hubert B. był pielęgniarzem.

9. Polował na kobiety

Damian T z Gorlic.
Damian T z Gorlic. Artur DRożdżak

29-letni Damian T. polował na dzieci i kobiety w Małopolsce. Wpadł w Jaworznie w woj. śląskim. Sąd Apelacyjny w Krakowie utrzymał w mocy wyrok sześć i pół roku więzienia jaki zapadł na mężczyznę przed sądeckim sądem. Obniżył tylko z 15 do 5 tys. zł zadośćuczynienie dla jednej z kilku napadniętych kobiet. 29-latek, by dokonywać napadów przejeżdżał z Gorlic ponad 150 km. Kryminalni zaczęli zbierać informacje z Małopolski o podobnych napadach i szybko ustalono pokrzywdzone. Okazało się, że po raz pierwszy zaatakował 9 maja 2014 r. Sąd Okręgowy w Nowym Sączu nie miał wątpliwości, że Damian T. jest winny wszystkich 9 zarzutów. W tym sześciu napaści o charakterze seksualnym i trzech rabunków i kradzieży.

10. Gwałciciel płakał

Skazany Piotr R.
Skazany Piotr R. Artur DRożdżak

Gdy sędzia czytała wyrok dla seryjnego gwałciciela on zalewał się łzami. Takiemu zachowaniu oskarżonego na sali rozpraw przyglądały się dwie z siedmiu jego ofiar. Za gwałty i molestowanie Piotr R. usłyszał wyrok 8 lat więzienia. Tapicer spod Krakowa napadał w 2012 r. Działał bezkarnie przez trzy miesiące. Niektóre ofiary bił i dusił, potem wykorzystywał seksualnie. Aby nie wzbudzać podejrzeń udawał, że rozmawia przez telefon. Zaczepiał też czekające samotnie na przystankach kobiety i zapraszał do wynajmowanego mieszkania. Tam częstował alkoholem i dosypywał narkotyk, a kiedy kobieta traciła świadomość wykorzystywał ją i wszystko rejestrował aparatem fotograficznym. Zdjęcia były dowodami w sprawie. Podobnie jak wyniki badań DNA, które wskazywały na Piotra R.

Czytaj także

Wideo

Materiał oryginalny: Gwałciciele z Małopolski. Ofiarami dzieci, starsze kobiety, Ukrainki - Gazeta Krakowska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 4

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

P
Producent

czapki spzredaje

E
Ewa

Daleko masz w tym Chrzanowie na komisariat ?

P
PJ
13 grudnia, ‎21‎:‎06, aaa:

...uwaga na agresywnego młodego wysokiego i szczupłego kierowcę białego Reanault Trafic o nr rejestracyjnym KCH6FP6 przy ul. Urbańczyka 1 w Chrzanowie. Dość że parkuje na trawniku to po zwróceniu uwagi grozi pobiciem. Z wyglądu i zachowania wygląda na niezrównoważonego psychicznie, tylko czkać na tragedię jak kogoś zaatakuje. Nie chcę gnojowi robić problemów , bo zniszczył bym szmaciarza... Oczywiście jego tatuś "mądry" inaczej także stoi na trawniku swoim czarnym SYFEM Kia Carens nr rejestracyjny KCHRJ98...W razie czego mam zdjęcia...

Daj foty.

PJ

a
aaa

...uwaga na agresywnego młodego wysokiego i szczupłego kierowcę białego Reanault Trafic o nr rejestracyjnym KCH6FP6 przy ul. Urbańczyka 1 w Chrzanowie. Dość że parkuje na trawniku to po zwróceniu uwagi grozi pobiciem. Z wyglądu i zachowania wygląda na niezrównoważonego psychicznie, tylko czkać na tragedię jak kogoś zaatakuje. Nie chcę gnojowi robić problemów , bo zniszczył bym szmaciarza... Oczywiście jego tatuś "mądry" inaczej także stoi na trawniku swoim czarnym SYFEM Kia Carens nr rejestracyjny KCHRJ98...W razie czego mam zdjęcia...

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3