Halowe MŚ Belgrad 2022. Wyniki i program lekkoatletycznych mistrzostw świata, starty Polaków 20.03

W halowych MŚ w Belgradzie polscy lekkoatleci będą walczyć o medale. Sprawdź wyniki Pawel Relikowski / Polska Press
Lekkoatletyka WYNIKI. Halowe mistrzostwa świata w Belgradzie odbędą się w dniach 18-20.03.2022 (piątek - niedziela). W MŚ Belgradzie udział bierze również liczna reprezentacja Polski, są szanse medalowe - pierwszego dnia srebro zdobyła Adrianna Sułek. Oto najważniejsze informacje o HMŚ w lekkiej atletyce: wyniki, program, starty Polaków, medaliści.

Halowe MŚ w Belgradzie w lekkiej atletyce. Wyniki finałów dziś - niedziela

Pierwszy dzień HMŚ (piątek) był udany dla reprezentacji Polski, w pięcioboju Halowych MŚ srebrny medal wywalczyła Adrianna Sułek. W finale 60 m Ewa Swoboda zajęła 4. miejsce, do podium zabrakło tylko 0,002 s.

Drugiego dnia (sobota) też były szanse na medal. W finale 400 m biegła Justyna Święty-Ersetic, Polka zajęła 4. miejsce. Dalsze lokaty, poza czołową 8", zajęli nasi kulomioci Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki.

Niedziela to ostatni dzień HMŚ w Belgradzie. Największe medalowe szanse miały nasze sztafety 4x400. Żeńska drużyna wywalczyła brąz, męska była 4.

Oto wyniki finałów Halowych MŚ (szczegółowe starty Polaków - w dalszej części tekstu)

Halowe MŚ: wyniki, starty Polaków - DZIEŃ I (piątek)
Halowe MŚ: wyniki, starty Polaków - DZIEŃ II (sobota)

3. Holandia 3.06,90
4. Polska 3.07,81 (Kajetan Duszyński, Tymoteusz Zimny, Maksymilian Klepacki, Mateusz Rzeźniczak; w eliminacjach biegł Jacek Majewski - za Klepackiego)

4x400 m kobiet:
1. Jamajka 3.28,40
2. Holandia 3.28,57
3. Polska 3.28,59 (Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Kinga Gacka, Justyna Święty-Ersetic; w eliminacjach biegła Aleksandra Gaworska - za Gacką)

Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Halowe MŚ 2022. Piękne polskie lekkoatletki na mistrzostwa ś...

Starty Polaków w Halowych MŚ 2022 w Belgradzie, skład reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski na HMŚ w Belgradzie liczy 24 osoby. Zabraknie m.in. Adama Kszczota (zrezygnował ze startu) i Anny Kiełbasińskiej (koronawirus). Mamy kilka medalowych szans.

Na poprzednich Halowych MŚ, w Birmingham, nasi lekkoatleci wywalczyli 5 medale: 2 złote i 2 oraz 1 brązowy (zajęli 3. miejsce w klasyfikacji medalowej imprezy). Jakie będą teraz wyniki?

Starty Polaków w HMŚ Belgrad 2022 DZIŚ

Niedziela (20.03)

• 10:05 - 60 m ppł M, eliminacje: Damian Czykier (7,66, wygrał swój bieg, miał 9. wynik), Jakub Szymański (7,70, 3. w biegu, 20. łącznie) awansowali do półfinału
  • 10:45 - skok wzwyż M, finał: Norbert Kobielski z wynikiem 2,24 został sklasyfikowany na 9. miejscu
  • 11:10 - sztafeta 4x400 m M, eliminacje: Polska (Kajetan Duszyński, Jacek Majewski, Mateusz Rzeźniczak, Tymoteusz Zimny) w swoim biegu zajęła 2. miejsce (za Holandią), do finału awansował dzięki czasowi (3.07,90)
  • 11:45 - sztafeta 4x400 m K, eliminacje: Polska (Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Aleksandra Gaworska) wygrała swój bieg i awansowała do finału, czas 3.30,51 był 3. wynikiem eliminacji
  • 17:05 - 60 m ppł M, półfinały: Jakub Szymański zajął 13. miejsce (7,59), Damian Czykier 15. (7,61), nie awansowali do finału
  • 18:35 - 1500 m M, finał: Michał Rozmys zajął 7. miejsce (3.36,71)
  • 19:40 - sztafeta 4x400 m K, finał: Polska (Kajetan Duszyński, Tymoteusz Zimny, Maksymilian Klepacki, Mateusz Rzeźniczak) zajęła 4. miejsce (3.07,81), prawie sekundę od podium
  • 19:55 - sztafeta 4x400 m M, finał: Polska (Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Kinga Gacka, Justyna Święty-Ersetic) zajęła 3. miejsce (3.28,59) i zdobyła brąz