Hamburger wcale nie musi być z mięsem. Kasza jaglana i...

Hamburger wcale nie musi być z mięsem. Kasza jaglana i fasola świetnie je zastąpią

Katarzyna Kachel

Smaki Krakowa

Aktualizacja:

Smaki Krakowa

Hamburger wcale nie musi być z mięsem. Kasza jaglana i fasola świetnie je zastąpią
Plebiscyt Smaki Krakowa 2015. Kochacie Państwo jeść. Świadczą o tym SMS-y, które wysyłacie jako głosy na Wasze ulubione restauracje. Głosowanie zamykamy dzisiaj o godz. 12.59.
Hamburger wcale nie musi być z mięsem. Kasza jaglana i fasola świetnie je zastąpią
Kliknij w poniższy obrazek, aby wykupić dostęp do unikalnego albumu "Smaki Krakowa 2014":
To nie jest prosta filozofia. Tworzenie menu z przekonaniem, że oto nastał zmierzch ery łowców i mięsożerców, wymaga konsekwencji i wyobraźni.
Wyobraźni, która oderwie się od przyzwyczajeń, utartych dróg i pozwoli wykreować menu tak doskonałe, że nie tylko zaspokoi głód, dostarczy błogich doznań, ale też potrawy w nim zawarte składać się będą z niezbędnych dla organizmu składników.

W Krakowie miejsc, w których karta powstaje w oparciu o wegetariańskie, a nawet wegańskie zasady, nie jest dużo. Wierzymy, że najlepsze znalazły się w naszym Plebiscycie.

Gotują w nich cudownie i tak smacznie, że wśród stałych gości są nawet zdeklarowani mięsożercy. Przychodzą na krem z buraka z mlekiem kokosowym do Karmy lub na tofu grillowane z papryczką ravit, podawane z pappardelle jarzynowym w WieloPolu 3. Bywają uzależnieni od bezglutenowych ciast w Miąższu czy burgera z kaszą jaglaną, suszonymi pomidorami i tymiankiem, który jest specjalnością Novej Krovy.

To nie musi być Państwa ulubiona kuchnia. Jeśli macie swoje typy i zdążycie wysłać SMS-a dziś przed godz. 12. 59, możecie jeszcze wpłynąć na ostateczny wynik II etapu naszego Plebiscytu.

Wystarczy wpisać numer wybranego kandydata. Jeden wysłany SMS to 10 punktów. Czekamy. Kapituła Plebiscytu do 2 października wyłoni po trzy restauracje w każdej z kategorii. Zostaną one nominowane do III etapu Plebiscytu.

Podejmując decyzję o wyborze laureatów, Kapituła będzie się kierować zasadą, zgodnie z którą o zwycięstwie w 50 proc. decydować będą głosy oddane w głosowaniu, w pozostałych zaś 50 proc. - głosy Członków Kapituły Plebiscytu.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo