Hasan Rouhani: Iran będzie przestrzegał porozumienia...

Hasan Rouhani: Iran będzie przestrzegał porozumienia nuklearnego, dopóki będziemy mogli cieszyć się płynącymi z niego korzyściami

Zdjęcie autora materiału
Marek Majewski

Aktualizacja:

Polska

- Dopóki w ramach porozumienia nuklearnego nasze interesy będą szanowane, dopóki będziemy się mogli cieszyć płynącymi z niego korzyściami, tak długo pozostaniemy wierni jego zapisom porozumienia - mówił Hasan Rouhani podczas konferencji w Bernie. Prezydent Iranu odniósł się do porumienienia JCPOA, z którego wycofały się Stany Zjednoczone, w wyniku decyzji Donalda Trumpa.
W ramach porozumienia JCPOA Teheran zgodził się na ograniczenie swojego programu nuklearnego w zamian za stopniowe znoszenie nałożonych na Iran sankcji międzynarodowych.

Irański przywódca stwierdził następnie, że zgadza się z prezydentem Szwajcarii Alainem Bersetem w potępieniu „rządów, które rozdzielają dzieci od ich rodziców oraz wprowadzają przepisy dotyczące dyskryminacji religijnej w zakresie przyznawania wiz”.

Rouhani odniósł się do polityki imigracyjnej Donalda Trumpa. Polityka „zera tolerancji” doprowadziła do rozdzielenia 2,3 tys. dzieci od rodziców po nielegalnym przekroczeniu graniczy USA. Natomiast Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych podtrzymał zakazy wjazdu dla obywateli sześciu państw, w tym Iranu.

POLECAMY:


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo