Heroiczny Szczęsny

(FIL)
Anglia. W najciekawszym meczu 17. kolejki Liverpool zremisował z Arsenalem Londyn 2:2. Świetny mecz w bramce gości rozegrał Wojciech Szczęsny.

Hit na Anfield Road dostarczył dużo emocji. W pierwszej połowie gospodarze dominowali na boisku, stosowali wysoki pressing, ale długo nie miało to przełożenia na wynik. Dopiero tuż przed przerwą Philippe Coutinho precyzyjnym strzałem pokonał Szczęsnego. Kilkadziesiąt sekund później celnie główkował Mathieu Debuchy i było 1:1.

Wkrótce po zmianie stron sędzia przerwał na kilku minut mecz z powodu urazu Martina Skrtela, o którego głowę butem zahaczył Oliver Giroud. Właśnie ci dwaj gracze strzelili potem gole. Ten drugi dopiero w doliczonym aż o 9 minut czasie gry, gdy pokonał Szczęsnego głową. Nasz rodak wcześniej zanotował kilka udanych interwencji. Przy puszczonych golach nie ponosi winy.

Liverpoolowi ciągle brakuje snajpera. Raheem Sterling, który w plebiscycie włoskiego Tuttosportu zdobył tytuł "Złotego Chłopca" za 2014 rok (wybierano najlepszych graczy urodzonych w 1994 roku i młodszych; Arkadiusz Milik z Ajaxu Amsterdam był za nim, ale w zabawowym głosowaniu internautów) strzelił w tym sezonie tylko 3 gole. Daniel Sturridge leczy uraz, a Mario Balotelli rozczarowuje.

Obrońca tytułu Manchester City pokonał u siebie Crystal Palace 3:0 i zrównał się z prowadzącą w tabeli Chelsea Londyn (dziś zagra na boisku Stoke).

Manchester United tylko zremisował na boisku Aston Villi 1:1, choć od 65 minuty grał w przewadze (czerwona kartka dla Gabriela Agbonlahora).

- Straciliśmy dwa punkty. Uważam, że byliśmy lepszym zespołem. To frustrujące, kiedy jesteś lepszy i nie wygrywasz - przyznał trener "Czerwonych Diabłów" Louis van Gaal. Jego drużyna wcześniej odniosła sześć kolejnych zwycięstw.
Łukasz Fabiański popisał się kilkoma świetnymi interwencjami, a jego drużyna Swansea wygrała na wyjeździe z Hull 1:0. Wrócił do bramki po odcierpieniu kary za czerwoną kartkę.

Marcin Wasilewski rozegrał ósmy kolejny mecz w pełnym wymiarze czasowym. Trener Nigel Pearson chwali go za charakter, ambicję, waleczność. Niestety, "Lisy" doznały już piątej z rzędu porażki - tym razem na boisku West Hamu 0:2 - i ich sytuacja jest coraz gorsza.

Wyniki
Manchester C. - Crystal Palace 3:0 (0:0), David Silva 49 i 61, Toure 81; WHU - Leicester 2:0 (1:0), Carroll 24, Downing 56; Tottenham - Burnley 2:1 (2:1), Kane 21, Lamela 35 - Barnes 27; Southampton - Everton 3:0 (1:0), Lukaku 38 s., Pelle 65, Yoshida 82; QPR - West Bromwich 3:2 (1:2), Austin 24 k., 48 i 86 - Lescott 11, Varela 21; Hull - Swansea 0:1 (0:1), Ki 15; Aston Villa - Manchester U. 1:1 (1:0), Benteke 18 - Falcao 53; Newcastle - Sunderland 0:1 (0:0), Johnson 90; Liverpool - Arsenal 2:2 (1:1), Coutinho 45, Skrtel 90+7 - Debuchy 45+1, Giroud 64. Dziś: Stoke - Chelsea.