Higuain nadal imponuje skutecznością

Jerzy Filipiuk
Napoli odniosło siódme zwycięstwo z rzędu w lidze włoskiej. Tym razem, w meczu 23. kolejki, pokonało w Rzymie miejscowe Lazio 2:0.

Prowadzenie dla lidera tabeli uzyskał niezawodny Gonzalo Higuain, który ma już na koncie 23 bramki i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców w Serie A. Wczoraj zdobył gola w sytuacji sam na sam z bramkarzem po podaniu Jose Callejona.

3 minuty później wynik podwyższył ten ostatni, który także mając przed sobą tylko Federico Marchettiego, ze spokojem go przelobował. W drugiej połowie gospodarze kilka razy zagrozili bramce rywali, jednak nie zdołali uzyskać gola.

Wyniki: Frosinone – Bologna 1:0 (0:0), Dionisi 77 k.; Lazio – Napoli 0:2 (0:2), Higuain 24, Callejon 27; Empoli – Udinese 1:1 (0:1), Puciarrelli 90 – Zapata 23; Palermo – Milan 0:2 (0:2), Bacca 19, Niang 33 k.; Sampdoria – Torino 2:2 (0:0), Muriel 66, Soriano 84 – Belotti 71 i 90+4; Inter – Chievo 1:0 (0:0), Icardi 48; Hellas – Atalanta 2:1 (1:1), Siligardi 42, Pazzini 83 – Conti 30; Fiorentina – Carpi 2:1 (1:0), Valero 2, Zarate 90+3 – Lasagna 73; Juventus – Genoa 1:0 (1:0), de Maio 30 s.

Czołówka tabeli po 23. kolejce: Napoli (53 punkty), Juventus (51), Fiorentina (45), Inter (44), Roma (41), Milan (39).