Historyczny sukces juniorek z Wieliczki

PAN
Juniorki MKS MOS Wieliczka zajęły drugie miejsce w ćwierćfinałowym turnieju mistrzostw Polski, który w miniony weekend odbył się w Łodzi. Podopieczne Grzegorza Stareńczaka zapewniły sobie awans do półfinału, są jedną z 16 najlepszych drużyn w Polsce - to największy sukces w historii klubu.

SIATKÓWKA

W piątkowym spotkaniu z EKO Energia Nike Ostrołęka siatkarki z Wieliczki od początku narzuciły rywalkom swoje warunki i pewnie wygrały 3-1. O zwycięstwie MKS MOS zadecydowała świetna gra blokiem oraz serie dobrych zagrywek Moniki Antos**, **Izabeli Bałuckiej oraz Katarzyny Świeży. Sukces tym większy, że większość zawodniczek rywala__gra na co dzień w mazowieckiej II lidze.

Sobotni mecz z UKS Chełmno, pomimo tego, że przegrany 0-3, przyniósł olbrzymie emocje. W premierowej odsłonie siatkarki MKS MOS Wieliczka, prowadząc 22-18, przegrały 24-26. W końcówce drugiego seta wieliczanki prowadziły 24-22, ale dzięki kapitalnej postawie Moniki Mikołajczyk to chełmnianki cieszyły się ze zwycięstwa 27-25. Losy trzeciej partii również toczyły się do samego końca, a wynik 23-25 odzwierciedla dramaturgię pojedynku.

Najwięcej emocji w całym turnieju przyniosło niedzielne spotkanie, w którym siatkarki z Wieliczki spotkały się z faworytem zawodów, drużyną z Łodzi. Zawodniczkom MKS MOS Wieliczka do zajęcia drugiego miejsca potrzebne były dwa wygrane sety, natomiast na ich potknięcie w spotkaniu z UKS 179 ABiS Łódź liczyły chełmnianki, które gorąco dopingowały gospodynie turnieju. Lepiej to spotkanie rozpoczęły łodzianki, które wygrały pierwszego seta 25-13, do czego przyczyniło się aż 11 błędów własnych siatkarek z Wieliczki. W drugiej odsłonie zdecydowanie lepiej zaprezentowały się zawodniczki z Małopolski, które przy stanie 12-11 zdobyły cztery punkty z rzędu po kapitalnej grze na siatce Bałuckiej, oraz świetnie dysponowanej w tym dniu rozgrywającej Borowskiej. Wysoką przewagę siatkarki MKS MOS Wieliczka utrzymały do końca partii. W trzeciej odsłonie lepsze okazały się łodzianki, które do zwycięstwa w tym secie poprowadziła Marta Jaszczuk**. Siatkarki z Wieliczki były jednak mocno zmotywowane, co pokazały w dwóch pozostałych partiach, wykazując się wielką determinacją, charakterem, sercem do gry oraz wolą walki. Grały świetnie w obronie, natomiast w grze gospodyń turnieju coś się zacięło. W szeregach MKS MOS doskonałe zawody rozgrywała Magdalena Tyrańska. W ataku rewelacyjnie wspierały ją Karolina Leśniak**oraz**Monika Antos i to głównie te zawodniczki poprowadziły Wieliczkę do zwycięstwa.
- Aby awansować, musiałyśmy postawić wszystko na jedną kartę i zagrać na sto procent swoich możliwości. Ryzykowałyśmy zagrywką, a po przegranym pierwszym secie poprawiłyśmy grę w obronie, natomiast w kolejnych partiach dołożyłyśmy jeszcze skuteczną grę na kontrach - i to był klucz do zwycięstwa w tym meczu - stwierdziła
Katarzyna Borowska,** rozgrywająca MKS MOS Wieliczka.

W dniach 4-6 marca rozegrane zostaną półfinałowe turnieje mistrzostw Polski. Zespół MKS MOS Wieliczka swoje mecze rozgrywać będzie w Opolu. Przeciwnikami będą drużyny SMS Opole, MUKS Sparta Warszawa oraz UKS Osiemnastka Szczecin. Dwie najlepsze drużyny awansują do grona ośmiu najlepszych drużyn w kraju.