Historyczny sukcesskoczka z Dzianisza

(AS)
Skoki narciarskie. 19-letni zawodnik AZS Zakopane Andrzej Stękała zdobył FIS Cup. To historyczny sukces polskiego skoczka, do tej pory nigdy nasz zawodnik nie triumfował w klasyfikacji generalnej tego pucharu.

Andrzej Stękała swoje zwycięstwo przypieczętował w ostatnich konkursach w austriackim Hinterzarten.

W sobotę zakopiańczyk był zdecydowanie pierwszy przed innym Polakiem, skoczkiem z Beskidów, Przemysławem Kantyką. Z zawodników z Zakopanego Krzysztof Leja był 13., a 15-letni Dawid Jarząbek 27. Po tych zawodach wiadome już było, że Stękała zdobędzie FIS Cup.

W drugim konkursie Stękała był drugi za Rosjaninem Jewgienijem Klimowem. Andrzej Stękała mieszka w Dzianiszu, zaczął skakać mając 8 lat.

Na siódmym miejscu był Przemysław Kantyka, Krzysztof Leja zajął 23. miejsce, a Dawid Jarząbek 27. W klasyfikacji generalnej Andrzej Stękała zgromadził 910 punktów i wyraźnie wyprzedził rywali. Na 3. miejscu uplasował się Przemysław Kantyka, Krzysztof Leja był 4., Łukasz Podżorski 5., Adam Ruda 7., a Dawid Jarząbek 9.

Nasi juniorzy prowadzeni przez chochołowianina Roberta Mateję zdominowali FIS Cup. W całym sezonie 22 razy stawali na podium.

Materiał oryginalny: Historyczny sukcesskoczka z Dzianisza - Dziennik Polski