Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Hity

(JAG)
Fot. Grzegorz Olkowski
Sprawdźcie, co warto przeczytać.

HRABAL Prześmiewca rzeczywistości, ale nieśmiały wobec kobiet. Podróżnik ciekawy świata, lecz samotnik. Wreszcie, choć to wydaje się niemal smutną regułą: człowiek obdarzony genialnym poczuciem humoru, ale zmagający się z depresją, która prawdopodobnie doprowadziła go do samobójstwa. A fakt, że Aleksander Kaczorowski, piewca hrabalowszczyzny, opowieść o mistrzu spisuje piórem znakomitym, czyni tę książkę lekturą obowiązkową.

Aleksander Kaczorowski „Hrabal. Słodka apokalipsa”. Wydawnictwo czarne. Premiera: 27 stycznia 2016

HOLLYWOOD Jeśli kpina może być sposobem na życie, Bukowski podniósł ją do rangi sztuki. Bo jak odebrać takie zdanie, zaczerpnięte właśnie z „Hollywood”: „Bywa, że kiedy obcuję z istotami ludzkimi, bez względu na to, czy są to dobrzy ludzie czy łobuzy, moje zmysły ulegają przeciążeniu i wyłączają się”... I chociaż książka miała polską premierę w 1994 r., to pozycja ta od dawna nie była wznawiana i jej egzemplarze osiągają wysokie ceny na antykwarycznym rynku.

Charles Bukowski „Hollywood”. Wydawnictwo literackie. Premiera: 21 stycznia 2016

GINEKOLODZY Mocna lektura i z pewnością nie tylko dla kobiet. Jürgen Thorwald to autor bestellerowego „Stulecia chirurgów”. Niemiecki pisarz i dziennikarz sięga po kontrowersyjne zagadnienia medyczne XIX i XX wieku, nie szczędząc nikomu gorzkich słów. Tak jest w wypadku „Ginekologów” - historii fachu, który jeszcze sto lat temu nazywano wymownie „damskim rzeźnictwem”. Thorwald opisuje przypadki medyczne, dając przy okazji fascynującą, wręcz sensacyjną lekcję historii medycyny.

Jürgen Thorwald „Ginekolodzy”. Wydawnictwo Marginesy. Premiera: 13 stycznia 2016

PORTRET WISIELCA
Fani już czekają na koleją odsłonę przygód komisarza Maciejewskiego. Kryminał w stylu retro zabiera nas do połowy lat 30. XX wieku. Tym razem bohater ma rozwikłać sprawę dwóch tajemniczych samobójstwo na Uniwersytecie Lubelskim: polskiego i żydowskiego studenta. Czy to aby na pewno samobójstwa? Na kłopoty - Maciejewski!

Marcin Wroński „Porter wisielca”. Wydawnictwo znak. Premiera: 13 stycznia 2016

SZTUKA PRZEGRYWANIA. ESEJ O BÓLU, JAKI WYWOŁUJĄ GRY WIDEO Wirtualna przegrana boli? Może boleć i to bardzo. Tak twierdzi teoretyk i twórca gier Jesper Juul. Spisana przystępnym językiem refleksja nad psychiką gracza stała się jednak szerszą opowieścią o ludzkiej kondycji.

Jesper Juul „SZTUKA PRZEGRYWANIA. ESEJ O BÓLU, JAKI WYWOŁUJĄ GRY WIDEO”. Wydawnictwo ha!art. Premiera: styczeń 2016

Magazyn Magnes

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski