Hokeiści Comarch Cracovii przerwali serię porażek

Jacek Żukowski
Comarch Cracovia wreszcie wygrała Aneta Żurek
Krakowianie wreszcie przerwali pasmo porażek, z tym że nie jest to powód do dumy, bo spotkali się z najsłabszym w lidze zespołem, który w dodatku przeżywa ogromne kłopoty natury organizacyjno-finansowej i nie wiadomo, czy w ogóle dokończy sezon.

„Pasy” ustawiły sobie mecz, szybko strzelając trzy gole. Nie minęły 2 minuty, a „rozklepana” całkowicie została obrona janowian i Domogała strzałem z kąta przy słupku między parkanami bramkarza zdobył bramkę. Goście poszli za ciosem i po kolejnych dwóch minutach Kalinowski wpisał się na listę strzelców. Po chwili Mikula trafił do siatki po raz trzeci z okolic bulika.

Tak zdeprymował tym bramkarza janowian – Kroftę, że ten zjechał z lodu, a a zastąpił go Bernard. On utrzymywał dłużej czyste konto. Goście mieli przygniatającą przewagę, często zamykali gospodarzy w zamku i trwała kanonada na ich bramkę. Kolejny gol długo nie chciał jednak paść. Duże słowa uznania należą się golkiperowi gospodarzy za skuteczne interwencje. Wytrzymywała do czasu – Kapica strzałem z pierwszego krążka zdobył bramkę. Gdy „Pasy” grały w przewadze podwyższył Domogała strzałem w okienko. Niebawem padła kolejna bramka.

W ostatniej tercji goście wyraźnie odpuścili, szansę dostała czwarta formacja, a w pierwszej Kapicę zastąpił Bezwiński. Szanse bramkowe mieli Drzewiecki i Kapica, ale nie byli w stanie już pokonać Bernarda.

Naprzód Janów - Comarch Cracovia 0:6 (0:3, 0:3, 0:0)
Bramki: 0:1 Domogała (Kamiński, Drzewiecki) 2, 0:2 Kalinowski (Mikula) 4, 0:3 Mikula (Bryniczka, Gajor) 7, 0:4 Kapica (Kalinowski, Bepierszcz) 31, 0:5 Domogała (Gula) 36, 0:6 Mikula (Bryniczka, Gajor) 38
Cracovia: Kopriva – Jachym, Bychawski, Bepierszcz, Kalinowski, Kapica – Musioł, Jezek, Gajor, Bryniczka, Mikula – Rompkowski, Gula, Kamiński, Domogała, Drzewiecki – Dąbkowski, Dziurdzia, Bezwiński, Augustyniak, Brynkus.
Sędziowali: Paweł Breske, Mateusz Krzywda. Kary: 4 – 8 min. Widzów: 250.

Ile zarabiają reprezentanci Polski ?Najwięcej Szczęsny i Lew

Materiał oryginalny: Hokeiści Comarch Cracovii przerwali serię porażek - Gazeta Krakowska