Hokeiści Comarch Cracovii zabawili się w Opolu

Jacek Żukowski
Comarch Cracovia rozgromiła Orlika Opole
Comarch Cracovia rozgromiła Orlika Opole Anna Kaczmarz
Krakowianie w piątek rozbili na własnym lodowisku Polonię Bytom 6:0, a w niedzielę nie mieli litości dla Orlika.

W zespole "Pasów" zadebiutował Kamil Kalinowski pozyskany ostatnio do zespołu mistrz Polski z ubiegłego roku z GKS-u Tychy. Wszedł do pierwszego ataku. Nie minęła minuta, a goście już ustawili sobie to spotkanie. Gola zdobył Stepan Csamango, który w tym meczu jeszcze dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Tak jak pierwszą, również drugą odsłonę gości zaczęli od gola.
Kalinowski bramki nie zdobył, ale uczynił to także nowy nabytek krakowian Fin Jaakko Turtianen. Miejscowi mogli zdobyć bramkę, ale Alexis Svitac zmarnował rzut karny (Robert Kowalówka obronił). Miejscowi byli w odwrocie, Jarosław Nobis po puszczeniu sześciu bramek zjechał z lodu. Jego zastępca Dominik Robaszkiewicz też musiał wyciągać krążek z siatki i to czterokrotnie. "Pasy" walczyły o wygraną w dwucyfrowych rozmiarach i udało im się to w ostatniej minucie.

Kibice Comarch Cracovii

Kibice Comarch Cracovii oklaskiwali zwycięstwo hokeistów [ZDJĘCIA]

PGE Orlik Opole - Comarch Cracovia 0:10 (0:3, 0:4, 0:3)
Bramki: 0:1 Csamango (Kamieniew) 1, 0:2 Drzewiecki (Kalinowski, Kapica) 6, 0:3 Vachovec (Bepierszcz, Noworyta) 10, 0:4 Csamango (Noworyta, Bepierszcz) 22, 0:5 Turtianen (Kruczek) 23, 0:6 Kamiński (Vachovec) 32, 0:7 Csamango (Bepierszcz) 36, 0:8 Kapica (Kruczek, Turtianen) 51, 0:9 Vachovec (Rompkowski, Bepierszcz) 56, 0:10 Bepierszcz (Csamango, Noworyta) 60.
Cracovia: Kowalówka – Kruczek, Drzewiecki, Turtianen, Kalinowski, Kapica – Rompkowski, Noworyta, Bepierszcz, Vachovec, Csamango – Kamieniew, Musioł, Kamiński, Zygmunt, Brynkus – Sordon, Gajor, Svec, Bryniczka, Kisielewski.
Sędziował: Paweł Meszyński (Warszawa). Kary: 14 - 10 min. Widzów: 300.

Materiał oryginalny: Hokeiści Comarch Cracovii zabawili się w Opolu - Gazeta Krakowska