Hokeiści Cracovii gładko pokonali wicelidera [ZDJĘCIA]

Andrzej StanowskiZaktualizowano
Comarch Cracovia - Tauron GKS Katowice Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
To był dobry mecz Cracovii, które pewnie wypunktowała zespół aspirujący do mistrzostwa. Krakowianie pokonali katowiczan 6:2.

Krakowianie od początku mieli inicjatywę, wielokrotnie strzelali na bramkę gości i po pierwszej tercji prowadzili 2:0. Pomysłowa gra „Pasów” trwała też w drugiej tercji, jej ukoronowaniem była najpierw bramka zdobyta w osłabieniu przez Damiana Kapicę, a potem po koronkowej akcji do siatki trafił Petr Sinagl.

Pod koniec tej tercji zdarzył się krakowianom moment przestoju i goście w niespełna dwie minuty zdobyli dwa gole. Ale na początku trzeciej tercji Teddy Da Costa po raz piąty pokonał niezbyt pewnie broniącego Kamila Kosowskiego i „Pasy” kontrolowały przebieg wydarzeń na tafli. Na 54 sekundy przed końcem katowiczan dobił Da Costa. Goście, mający w swoich szeregach sześciu kadrowiczów, sprawili zawód.

Comarch Cracovia – Tauron GKS Katowice 6:2 (2:2, 2:2, 2:0)
Bramki:
1:0 Kapica (Urbanowicz, Bryniczka) 11, 2:0 Dziubiński (Sinagl, Rompkowski) 20, 3:0 Kapica (Urbanowicz, Bryniczka) 31, 4:0 Sinagl (Dziubiński) 35, 4:1 Fraszko (Wronka) 36, 4:2 Sawicki (Fraszko, Rohtla) 37, 5:2 Da Costa (Kalus, Kruczek) 41, 6:2 Da Costa 60.
Sędziował: Przemysław Kępa (Nowy Targ). Kary: 14 – 18 min. Widzów: 800.
Cracovia: Radziszewski – Szurowski, Zib, Sykora, Da Costa, Kalus – Kruczek, Novajovsky, Kapica, Bryniczka, Urbanowicz – Wajda, Rompkowski, Domogała, Dziubiński, Sinagl - Noworyta, Dutka, Drzewiecki, Słaboń, Zygmunt.