Hokej: Comarch Cracovia przegrała z drugoligowcem z Czech!

Andrzej Stanowski
Hokeiści Comarch Cracovii podczas meczu Ligi Mistrzów w Tauron Arenie ze Spartą. W piątek rewanż w Pradze Anna Kaczmarz / Dziennik Polski /Polska Press
Nie udała się wyprawa hokeistów do Poruby. Krakowianie przegrali z miejscowym zespołem RT Torax 2:3 (1:2, 0:1, 1:0). Bramki dla „Pasów” zdobyli Oliver Paczkowski i Filip Drzewiecki.

Krakowianie objęli prowadzenie w 8 min po tym jak Oliver Paczkowski wykorzystał rzut karny. Ale gospodarze w ciągu 7 minut zdobyli dwa gole i wyszli po pierwszej tercji na prowadzenie 2:1. W drugiej odsłonie Poruba podwyższyła na 3:1. W trzeciej tercji „Pasy” miały kilka świetnych okazji, m.in. Patrik Svitana nie trafił do pustej bramki. W 51 min Filip Drzewiecki zdobył drugiego gola dla krakowian.

W bramce krakowian nie bronił Rafał Radziszewski, po pół meczu rozegrali Robert Kowalówka i Michał Łuba.
- Nie mogę powiedzieć, że był to dobry mecz z naszej strony. Było widać, że po spotkaniach ze Spartą Praga i Farjestad BK zawodnicy mieli ciężkie nogi, brakowało nam agresji, słabo jeździliśmy, brakowało wszystkiego. Musimy jak najszybciej zapomnieć o tym meczu – oto wypowiedź trenera Rudolfa Rohaczka dla strony internetowej poruba.cz.

Nienajlepszy to prognostyk przed rewanżowym meczem w Lidze Mistrzów - w piątek Cracovia gra w Pradze ze Spartą.

Cracovia: Kowalówka (32 Łuba) – Novajovsky, Dutka, Iberer, Rompkowski, Wajda, Kolarz, Dąbkowski, Maciejewski – Svitana, Dziubiński, Sinagl – Jenczik, Chovan, Drzewiecki – Kapica, Kucewicz, Paczkowski – Domogała, Wróbel, Kisielewski.