Hokej: Cracovia rozbiła jastrzębian. Hat-trick Macieja Urbanowicza

Andrzej Stanowski
Cracovia - JKH Jastrzębie
Cracovia - JKH Jastrzębie Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Aż 10:3 wygrali hokeiści Comarch Cracovii w piątkowym meczu z JKH Jastrzębie. Od początku inicjatywa należała do krakowian, ale zespół JKH, w którym grało aż 19 młodzieżowców, mądrze się bronił, często wyprowadzał groźne kontry.

Dopiero w końcówce pierwszej tercji gospodarze przełamali obronę gości, najpierw w zamieszaniu, kiedy „Pasy” grały w przewadze, krążek do siatki wepchnął Adam Domogała, w 39 sekund później po samotnym rajdzie wynik podwyższył Matus Chovan.

Świetnie rozpoczęła Cracovia drugą odsłonę, już w 11 min prostopadłe podanie wykorzystał Maciej Urbanowicz i podwyższył na 3:0. „Pasy” nie spuszczały z tonu, efektem były kolejne bramki Rafała Dutki, Krystiana Dziubińskiego, Bartosza Dąbkowskiego. Dopiero pod koniec tercji JKH wykorzystał rozluźnienie graczy Cracovii i zdobył dwa gole. W trzeciej „Pasy” zdobyły jeszcze cztery gole, hat-tricka ustrzelił Urbanowicz.

Pewna wygrana Cracovii, którą w niedzielę czeka mecz w Tychach z liderem GKS.

Comarch Cracovia – JKH Jastrzębie 10:3 (2:0, 4:2, 4:1)

Cracovia: Radziszewski (34 R. Kowalówka) – Noworyta, Rompkowski, Kapica, Dziubiński, Urbanowicz – Kruczek, Wajda, Drzewiecki, Słaboń, Domogała – Dutka, Dąbkowski, Kalus, Chovan, Sinagl – Paczkowski, Wróbel, Kisielewski.

Bramki: 1:0 Domogała (Drzewiecki, Kruczek) 18, 2:0 Chovan (Kalus, Dutka) 19, 3:0 Urbanowicz (Noworyta, Kalus) 21, 4:0 Dutka (Sinagl, Kalus) 28, 5:0 Dziubiński (Kapica, Urbanowicz) 30, 6:0 Dąbkowski (Kalus, Sinagl) 31, 6:1 Bryk (Bichta, Gimiński) 37, 6:2 Kubesz (Pelaczyk) 39, 6:3 Michałowski (Ł. Nalewajka, R. Nalewajka) 44, 7:3 Urbanowicz (Kapica, Dziubiński) 45, 8:3 Urbanowicz (Dziubiński, Kapica) 48, 9:3 Wróbel (Drzewiecki, Kruczek) 56, 10:3 Wróbel (Domogała, Kruczek) 58.

Sędziował: Michał Baca (Oświęcim). Kary: 8 – 12 min. Widzów: 1000.