Jerzy Zaborski
Ekstraklasa hokejowa: Energa Toruń - Podhale Nowy Targ 4:3. Na zdjęciu: Przemysław Odrobny, bramkarz Podhala, miała pełne ręce roboty. Fot. Jerzy Zaborski
Świadkami hokejowego dreszczowca byli kibice w Toruniu. O końcowym wyniku decydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się gospodarze. Podhalu na otarcie łez pozostał punkt pocieszenia.

Wydawało się, że po pierwszej tercji torunianie kontrolują przebieg spotkania. Drugą i trzecią bramkę zdobyli w odstepie 108 sekund.

Jednak w drugiej części Willick, po powrocie z ławki kar, podłączył się do akcji ofensywnej swojego zespołu, strzelając kontaktowego gola.

W połowie trzeciej tercji Zieliński wybił krążek z linii bramkowej po strzale Sveca, choć goście byli przekonaniu, że zdobyli gola. Jednak chwilę później do remisu doprowadził Franek, poprawiając swój własny strzał, bo najpierw trafił w słupek.

Na początku dogrywki Jencik stanął przed szansą zdobycia „złotego gola”, lecz przegrał ze Spesznym. Doszło do rzutów karnych. W nich więcej szczęścia mieli torunianie.

Energa Toruń – Podhale Nowy Targ 4:3 po karnych (3:1, 0:1, 0:1, dog. 0:0); rzuty karne: 1:0
Bramki:
0:1 Franek (Jencik, Pettersson) 3, 1:1 Fraszko (Zieliński, Jeromienko) 11, 2:1 Szkodenko (Wołżankin) 17, 3:1 Fieofanow (Sergiuszkin) 18, 3:2 Willick (Campbell, Słowakiewicz) 34, 3:3 Franek (Wsół, Svec) 51, 4:3 Wietow 65, decudyjący karny.

Energa: Speszny – A. Jaworski, Kozłow; Siergiuszkin, Karczocha, Fieowanow – Jeromienko, Zieliński; Kalinowski, Fraszko, Wołżankin – Smirnow, Skólmowski; Naparło, Szkodenko, Wietow – Gazda, Grebeniuk; Dołęga, Olszewski, J. Jaworski.

Podhale: Odrobny – Suominen, Sulka; Jencik, Willick, Svec – Chaloupka, Wsół; Pettersson, Dziubiński, Nättinen – Różański, Kamieniew; Valentino, Neupauer, Franek - Słowakiewicz, Siuty, Campbell.

Sędziowali: Paweł Breske (Jastrzębie) i Mateusz Krzywda (Tychy). Kary: 8-8 minut. Widzów: 1300.

Inne mecze:

Naprzód Janów – Lotos PKH Gdańsk 1:7, Comarch Cracovia – GKS Katowice 2:1, Zagłębie Sosnowiec – JKH GKS Jastrzębie 2:3 po rzutach karnych, GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim 3:0.