Hokej. Efektowne zwycięstwo "Pasów"

Andrzej Stanowski
Anna Kaczmarz / Dziennik Polski /Polska Press
Comarch Cracovia pokonała na swoim lodowisku Stoczniowca Gdańsk 7:2 i odzyskała pozycję lidera ekstraklasy.

Pierwsza tercja przyniosła niespodziankę. Gospodarze grali niedokładnie, chwilami nonszalancko i przedostatnia drużyna w tabeli w 3 min objęła prowadzenie. Po dwóch bramkach Patrika Svitany (przy obu asystował Krystian Dziubiński) wydawało się, że gospodarze wrócili na właściwe tory. Ale w 15 min Robert Kowalówka (zastępował w tym meczu Rafała Radziszewskiego) odbił krążek przed siebie i dobitka Adriana Kastela-Dahla była celna (2:2).

Gorąco musiało być w przerwie w szatni w Cracovii, bo drugą tercję gospodarze zaczęli z dużym animuszem. I choć grali w czwórkę, zdobyli gola: bramkę objechał Richard Jenczik, wyłożył krążek Filipowi Drzewieckiemu, a ten trafił do siatki. Sytuacja powtórzyła się parę minut później. Znowu „Pasy” grały w osłabieniu, a mimo to zdobyły bramkę, gdy Damian Kapica po świetnym podaniu Macieja Urbanowicza pokonał bramkarza. Przewaga gospodarzy była olbrzymia, jej potwierdzeniem był drugi gol w tym meczu, zdobyty przez Kapicę po świetnej indywidualnej akcji.

W ostatniej odsłonie krakowianie nie wysilali się zbytnio, a mimo to zdobyli jeszcze dwa gole. Siódmą bramkę strzelili, kiedy znów grali w czwórkę, a hat-tricka ustrzelił Kapica, gracz meczu. „Pasom” trzeba wytknąć nadmierną liczbę kar.
Po meczu hokeiści Cracovii zaprezentowali swoim kibicom Superpuchar, zdobyty we wtorek w Nowym Targu.

Comarch Cracovia – Stoczniowiec 7:2 (2:2, 3:0, 2:0)

Bramki: 0:1 Strużyk 3, 1:1 Svitana (Dziubiński) 5, 2:1 Svitana (Dziubiński, Sinagl) 8, 2:2 Kastel-Dahl 15, 3:2 Drzewiecki (Jenczik) 22, 4:2 Kapica (Urbanowicz) 28, 5:2 Kapica (Kolarz) 37, 6:2 Dziubiński (Domogała, Kisielewski) 49, 7:2 Kapica (Urbanowicz, Kruczek) 58.

Sędziował Bartosz Kaczmarek (Katowice). Kary: 26 min (w tym 10 min dla Svitany za niesportowe zachowanie) – 10 min. Widzów: 1000.

Cracovia: R. Kowalówka – Dutka, Novajovsky, Svitana, Dziubiński, Sinagl – Kruczek, Rompkowski, Kapica, Słaboń, Urbanowicz – Wajda, Dąbkowski, Drzewiecki, Chovan, Jenczik – Noworyta, Kolarz, Domogała, Wróbel, Kisielewskdiv class="fb-page" data-href="https://www.facebook.com/SportWMalopolsce/" data-width="500" data-small-header="false" data-adapt-container-width="true" data-hide-cover="false" data-show-facepile="true">

Materiał oryginalny: Hokej. Efektowne zwycięstwo "Pasów" - Gazeta Krakowska