Hokej kobiet. Pierwszy krok Unii Oświęcim do brązowego medalu [ZDJĘCIA]

Jerzy Zaborski
Julia Gawlik (z prawej) poprowadziła oświęcimskie hokeistki do zwycięstwa nad tyskimi Atomówkami 5:4 w pierwszym meczu o brązowy medal. Fot. Jerzy Zaborski
UKHK Unia Oświęcim zrobiła pierwszy krok w kierunku brązowego medalu w ekstraklasie hokeistek, pokonując we własnej hali tyskie Atomówki. Teraz jednak rywalizacja przenosi się do rywalek.

Początek spotkania był ostrożny ze strony oświęcimianek. Zagrały uważnie w obronie, dobrze broniła Anna Pieczyk.

Pierwszą próbę ostudzenia zapału podjęła Patrycja Pirogowicz. Później indywidualną akcją popisała się Julia Gawlik, ale i jej nie udało się znaleźć skutecznej recepty na bramkarkę rywalek.

Wreszcie, z lewej strony zaatakowała Magda Klatka, uderzając po długim rogu, w „okienko”. Jeszcze przed pierwszą przerwą ta sama zawodniczka podwyższyła prowadzenie oświęcimianek.

Jednak tyszanki nie zamierzały rezygnować. W ich szeregach mrówczą pracę wykonała Katarzyna Frąckowiak, wypracowując pierwsze dwa gole dla przyjezdnych. Nic dziwnego, wszak w czasach występów w oświęcimskiej drużynie była zawsze motorem napędowym Unii, stanowiąc o jej obliczu w latach sukcesów, kiedy oświęcimianki regularnie walczyły w wielkim finale.

W połowie trzeciej tercji tyszanki po raz pierwszy wyszły na prowadzenie. Wydawało się, że mają mecz pod kontrolą. Jednak wtedy geniuszem błysnęła Julia Gawlik, zdobywając dwa gole.

Na 80 sekund przed końcem trener tyszanek zdecydował się na pokerową zagrywkę z wycofaniem bramkarki, wprowadzając do gry dodatkową zawodniczkę. Jednak oświęcimianki obrobiły zwycięstwo.

UKHK Unia Oświęcim – Atomówki Tychy 5:4 (2:0, 1:2, 2:2)
Bramki:
1:0 Klatka – Wawrzyk – Trethan 15, 2:0 Klatka – Strzelecka 17, 2:1 Garbocz – Frąckowiak 27, 3:1 Gawlik – Żyła – K. Zaborska 32, 3:2 Łaskawska – Frąckowiak 33, 3:3 Marczyk 45, 3:4 Kopciara – Churas 48, 4:4 Gawlik 53, 5:4 Gawlik 55.

UKHK Unia: Pieczyk – Klatka, Kozioł; Trethan, Strzelecka, Wawrzyk – Pelic, Gałuszka; Pirogowicz, Gawlik, Pocheć – Langner, Kot; A. Zaborska, Żyła, K. Zaborska.

Atomówki: Burda-Krokosz – Sztyper, Garbocz; Michałek, Frąckowiak, Sosnowska – Jabłońska, Kędra; Cieślewicz, Churas, Łaskawska – Marczyk, Nadzimek; Wawrzonkowska, Harańczyk, Kopciara.

Sędziował: Zbigniew Wolas (Oświęcim). Kary: 10 – 4 minut. Widzów: 100. Stan play-off (do 2 zwycięstw): 1:0 dla UKHK Unia. Kolejny mecz w Tychach.

Materiał oryginalny: Hokej kobiet. Pierwszy krok Unii Oświęcim do brązowego medalu [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska