Jerzy Zaborski
Tak było przed rokiem, w meczu przeciwko GKS Tychy.
Tak było przed rokiem, w meczu przeciwko GKS Tychy. Fot. Jerzy Zaborski
Po krótkiej przerwie dla reprezentacji Polski, we wtorek, 18 grudnia 2018 roku, wracamy do ligowych zmagań. Unia Oświęcim w derbach Małopolski podejmie Comarch Cracovię (godz. 18).

Oświęcimianie mają różne wspomnienia z meczów przeciwko „Pasom”. We własnej hali rozegrali najlepszy mecz sezonu, wygrywając 5:3, choć przegrywali już 0:3. Pod Wawelem było odwrotnie, to oświęcimianie prowadzili 3:1, by przegrać ostatecznie 3:5, po słabych zawodach. Jak będzie tym razem?

Na wtorkowe spotkanie kibice powinni zaopatrzyć się w pluszową maskotkę, bowiem w Oświęcimiu odbędzie się IV edycja akcji Teddy Bear Toss.

Zgodnie z tradycją, pluszaki zostaną rzucone przez fanów na lód po zdobyciu przez gospodarzy pierwszego gola. Przed rokiem kibice czekali na sygnał raptem 9 minut w meczu przeciwko GKS Tychy. Wówczas na lód posypało się 451 pluszowych maskotek.

Pluszaki z poprzednich akcji trafiły między innymi do wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie oświęcimskim, do Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, Komendy Powiatowej Policji, Straży Miejskiej w Oświęcimiu oraz do Pogotowia Ratunkowego, stając się elementem wyposażenia karetek i wozów. Gdzie trafią tym razem? To zostanie ustalone.

DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

Materiał oryginalny: Hokej. Na derby Małopolski w Oświęcimiu, w których Unia zmierzy się z Cracovią, zabierz ze sobą pluszaka - Gazeta Krakowska