Jerzy Zaborski
Oświęcimski bramkarz kapituluje po raz drugi w meczu przeciwko Cracovii
Oświęcimski bramkarz kapituluje po raz drugi w meczu przeciwko Cracovii Fot. Jerzy Zaborski
W Oświęcimiu małopolskie ekipy otworzyły okres gier kontrolnych, przygotowujących do rozgrywek w hokejowej ekstraklasie. Miejscowa Unia nie sprostała Cracovii.

Goście szybko znaleźli sposób na Michała Fikrta. Do wyrównania mógł doprowadzić Dariusz Wanat. Jednak w odpowiedzi, jeszcze przed pierwszą przerwą, prowadzenie krakowian mógł podwyższyć Stefan Csamago. Przegrał jednak pojedynek z Michałem Fikrtem.

Po zmianie stron dużo było niedokładności w grze. Jednak krakowianie byli skuteczni. Jedną okazję zmarnował Damian Kapica, ale potem Adam Domogała strzałem po długim rogu pokonał Michała Fikrta. Wśród oświęcimian z bliska pomylił się Jakub Saur.

W ostatniej odsłonie karnego pewnie wykorzystał Patryk Malicki. Na 30 s przed końcem bramkę opuścił Michał Fikrt, ale oświęcimianie nie grali zbyt długo w przewadze, bo ofensywny faul Dariusza Wanata pozbawił miejscowych resztę złudzeń na uzyskanie korzystnego wyniku.

Unia Oświęcim – Comarch Cracovia 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Bramki:
0:1 Bepierszcz (Vachovec) 5, 0:2 Domogała (Kapica) 37, 1:2 Malicki 54 karny.

Unia: Fikrt – Paszek, Bezuszka; Dutkiewicz, Daneczek, S. Kowalówka – Gabryś, Maciejewski; Wojtarowicz, Haas, Tabaczek – Saur, Khoperia; Malicki, Adamus, Piotrowicz – Wanat, Krzak, Prusak.

Comarch Cracovia: Łuba – Kruczek, Musioł; Kapica, Domogała, Drzewiecki – Rompkowski, Horavcik; Bepierszcz, Vachovec, Csamago – Dąbowsk, Gajor; Znosko, Zygmunt, Sztwiertnia – Noworyta, Kamieniew; Krztoń, Dziurdzia, Gawlik.

Sędziowali: Paweł Kobielusz, Paweł Pomorzewski (Oświęcim). Kary: 12 – 10 minut. Widzów: 700.

Materiał oryginalny: Hokej. Na otwarcie okresu sparingowego Unia Oświęcim słabsza od Comarch Cracovii [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska