Hokej. Re-Plast Unia Oświęcim podejmie Lotos PKH Gdańsk

Jerzy Zaborski
Hokej, ekstraklasa. Re-Plast Unia Oświęcim podejmie Lotos PKH Gdańsk. W poprzednim sezonie oświęcimianie zanotowali z gdańszczanami zwycięstwo i porażkę. Fot. Jerzy Zaborski
Re-Plast Unia Oświęcim nie ma czasu na zbyt długą przerwę. Po weekendowej wygranej w Toruniu (4:1) podejmie we wtorek (22 października 2019) Lotos PKH Gdańsk (godz. 18). Kilkanaście dni temu oświęcimianie wygrali w Gdańsku po dogrywce (2:1), w zaległym spotkaniu.

Właśnie dogrywki są zmorą oświęcimian. Ostatnie dwa spotkania we własnej hali przegrali po dogrywkach, najpierw z Podhalem Nowy Targ i JKH GKS Jastrzębie. Kibice mają nadzieję, że dla Re-Plastu własny obiekt wreszcie będzie atutem. Z gdańszczanami oczekują zwycięstwa w regulaminowym czasie. Niektórzy złośliwcy zaczęli mówić o oświęcimianach Re-Mis Unia Oświęcim, nawiązując do nazwy zespołu.

Po wyprawie do Torunia w oświęcimskiej drużynie powiało jednak nutką optymizmu. Re-Plast strzelił więcej niż dwa gole, a taka była średnia skuteczność, nie licząc spotkań z najsłabszymi ekipami. W dodatku gole zaczęli strzelać zawodnicy pierwszej formacji, wobec której są największe oczekiwania ze strony fanów.

To początek drugiej rundy, a więc po jej zakończeniu poznajmy finalistów turnieju o Puchar Polski. Zakwalifikuje się do niego pierwsza „czwórka”. W Oświęcimiu nie ukrywają, że chcieliby się z niej znaleźć. Do realizacji tego zadania potrzebne jest regularne punktowanie, a najmocniejsze zespoły oświęcimianie mają później, czyli Tychy i Katowice. - To, że teraz gramy z ekipami niżej notowanymi o niczym nie świadczy. W ekstraklasie, poza Naprzodem i Kadrą PZHL, każdy może wygrać z każdym. Wszystko zależy od dyspozycji dnia – zwrócił uwagę Waldemar Klisiak, dyrektor sportowy oświęcimskiego klubu.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie Unia we własnej hali najpierw przegrała z gdańszczanami 3:6, a potem wygrała 6:3.